stratena
30.08.06,06:19
Prosim Vás o radu:
Nasa firma ide na vystavu. Bude dávať svoj tovar zadarmo ako reklamu. Mám to dať do nákladov zo skladu. Je to tak? A je to nedanovy alebo danovy naklad?
To iste plati aj pri rozosielani vyrobkov sefredaktorom. Je to rovnaky pripad?
A ako predavat na vystave v Prahe. pokial ide o FO tak s 19% DPH ako je v ČR? A ako ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH?
Milan Benka
30.08.06,04:30
Prosim Vás o radu:
1.Nasa firma ide na vystavu. Bude dávať svoj tovar zadarmo ako reklamu. Mám to dať do nákladov zo skladu. Je to tak? A je to nedanovy alebo danovy naklad?
2.To iste plati aj pri rozosielani vyrobkov sefredaktorom. Je to rovnaky pripad?
3.A ako predavat na vystave v Prahe. pokial ide o FO tak s 19% DPH ako je v ČR? A ako ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH?

1. Tovar v hodnote do 500Sk daňový náklad, účtovať spotrebu na 501, nie na 504 ako pri predaji.
Nad 500 -- repre 513 - nedaňový náklad, ak ste pri tomto tovare odpočítali DPH, tak vám vzniká daňová povinnosť.

2. to isté

3. Praha, podľa mojích vedomostí:

a, Predaj v žiadnom prípade nebude so slov. DPH, treba si pozrieť český zákon, povinnosť registrácie, nakoľko predajom uskutočníte zdaniteľné plnenie na území ČR.

b, pokiaľ by klient bol registrovaný pre DPH v ČR, predáva s českou DPH
renča1
30.08.06,04:39
O aký tovar sa jedná? Môžeš viac opísať svoju reklamnú činnosť?
stratena
30.08.06,04:45
ide o kozmeticke vyrobky.
tovar nakupujeme zvacsa od zahranicnych dodavatelov a potom predavame zvacsa kozmetickym salonom...
renča1
30.08.06,05:13
Predpokladám, že kozmet.vzorky nie sú vyššie ako 500 SK/ks. Pôjde o daň.výdavok, treba sa držať podľa prvého príspevku a tak aj účtovať.
stratena
30.08.06,05:34
dakujem za odpovede ale este mi nie je celkom jasna odpoved na otazku c.3...nedalo by sa to podrobnejsie? ide o to ze oni predavaju v Prahe a ked predavaju FO alebo zivnostnicke nie je to jedno? ja by som to predavala bez DPH.co vy na to?
Milan Benka
30.08.06,05:40
Konkretizujte nejasnosť, prosím.
renča1
30.08.06,05:41
A ako predavat na vystave v Prahe. pokial ide o FO tak s 19% DPH ako je v ČR? A ako ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH?

Ved odpoved už máš od Benky. Musíš sa registrovať v ČR za platiteľa dph. Ak si už registrovaná v ČR, tak predávať budeš s českou dph a dph odvedieš v ČR, ktorú aj zaplatíš.
stratena
30.08.06,05:42
ale ja sa nechcem registrovat, idem tam len na vystavu ako PO predávať svoje výrobky...to znamená ze tam budem predávať bez DPH?
Milan Benka
30.08.06,05:47
Bez DPH určite nie! Veď uskutočňujete zdaniteľné plnenie!
Máte možnosť predávať prostredníctvom : A ak ide zivnostnicku a ma ICO DPH v ČR tak s DPH? - odpovedali ste si sama v pôvodnom zadaní otázky.
stratena
30.08.06,05:52
vdaka a este raz vdaka