bejuska4
05.06.19,11:01
Dostanete doklady, roztriedite si ich, založíte, skontrolujete, a idete účtovať. Koľko v priemere účtovných položiek je reálnych zaúčtovať mesačne pri 8 h pracovnom čase? ďakujem.
dostala som pracovnú ponuku, kde je mzda podľa zaúčtovaných dokladov, a neviem si to cca zrátať.
veronikasad
05.06.19,09:59
Zalezi od uctovneho SW, ako ho mas nastaveny. Ak ide o opakujuce sa položky, ktore mozes kopirovat a menis len sumu a datum - velmi vela. Napr. pri uctovani miezd (interny doklad) sa zdrzis ovela dlhsie. Praca bude na zivnost alebo ako zamestnanec? Budes ju vykonávať v sidle firmy (na zsriadeni firmy) alebo doma (vo svojej kancelarii, na svojom zariadeni). To vsetko treba zohladnit pri tvorbe ceny.
bejuska4
05.06.19,10:08
Dakujem za tvoju reakciu. Ide o softvér Pohoda v sídle firmy, ja by som bola na zivnost. Firmy budu roznorode, skor si myslim, ze to bude mix dokladov, nie pravidelne sa opakujuce. dakujem este raz
veronikasad
05.06.19,10:12
Pohodu nepoznam, robim v Krose, tam pri spravne nastavenych predkontaciach sa daju kopirovat aj faktury, polozky bankoveho výpisu...
veronikasad
05.06.19,10:13
Ides robit do uctovnej firmy na zivnost?
kukučka
05.06.19,11:17
Okrem množstva dokladov sú aj iné dôležité kritéria, napríklad či budeš prácu pre klienta robiť od A do Zet, vrátane DP a iných výstupov, či je to len účtovníctvo, alebo aj mzdy, /dohodári a či riadni zamestnanci/, koľkí ste v tej firme? Bude ťa mať kto zastúpiť? Máš už aj ponuku, za koľko? Dobre si všetko premysli a neboj sa na podmienky práce opýtať. Sú tu skúsené účtovníčky, poradia ti. Ja som v účt. firme nepracovala.
bejuska4
05.06.19,17:19
Ja som doteraz pracovala vždy na strane klienta. Mzdy nie, zastupiteľnost tam nie je, je to komplexne účtovníctvo po DP, každá je zodpovedná za pridelených klientov.
bejuska4
05.06.19,17:20
Áno. Zvažujem ponuku. Ja sa teraz viac venujem daniam, ale je toho na mna veľa.
veronikasad
05.06.19,17:28
Ja mám živnosť na účto viac ako 15 rokov a takúto ponuku by som neprijala. Mám rada slobodu, byť pánom svojho času. Teraz som už na dôchodku, mám len zopár klientov živnostníkov (JU) + mzdy