monika1991
05.06.19,18:16
Doteraz som pracovala vo firme kde na komunikáciu s finančnou správou(odosielanie DP,...) bola pre každú firmu kt. sa úctovala vytvorená väzba na firmu v kt. som pracovala. Moje meno sa nikde neuvadzalo všade vystupovala firma a jej konatelka.Teraz som nastupila na nove miesto a zamestnavatel odo mna pozaduje si vybavit elekt. obciansky preukaz pre komunikaciu s Financnou spravou. Vie mi niekto vysvetlit co z toho pre mna vyplyva?Lebo nejde mi to hlavy, ze preco ked ide o uctovnu firmu si vazbu nevytvorí na seba ale pozaduje to odo mna?
Onko
05.06.19,16:50
Nič také ako väzba na firmu neexistuje, vždy komunikuje konkrétna fyzická osoba. Predpokladám, že v predchádzajúcej firme tam bolo splnomocnenie na tú konateľku, ktorá poskytla svoje meno a heslo konkrétnym osobám, čo tie podania skutočne realizovali. Avšak tak to nie je správne, všade sa vždy hovorí, že "nikomu neprezrádzajte svoje heslo..." Nová firma to chce zrejme robiť korektne, teda kto bude podania uskutočňovať, ten to bude robiť pod svojim menom.
misoft
05.06.19,16:50
No jednoducho preto, že ak sa niečo pokaká ...... budeš cvakať TY.