annova
05.06.19,20:28
Dokument obsahuje jednu stranu, formatovanie je v poriadku. Ked napisam text i na druhu stranu, tlac prebehne v poriadku. Prazdnu stranku vklada jedine pri jednostrankovej tlaci. Kde moze byt chyba?
misoft
09.06.19,14:32
Technická poznámka: vykašli sa na OpenOffice. Tvorcovia tohto SW založili Documentation Foundation a ich produkt je Libre Office https://sk.libreoffice.org/stiahnu/. Je pravidelne aktualizovaný, rozširovaný, na 98% kompatibilný dokonca s M$O.

K problému: prázdna stránka - na začiatku, alebo na konci? Ak na konci - stačí, aby za textom bolo niekoľko medzier, ktoré potlačia koniec textu (prázdne znaky) na druhú stránku.
Skús: Na koniec napísaného textu umiestni kurzor s Delete - vymaže prípadne skryté znaky.
annova
11.06.19,16:20
Dik za radu.
Upresnujem.
Treba tlacit 10 dopisov s adresami z databazy. Dopis je na jednu stranu, pri tlaci vklada za kazdy dopis prazdnu stranu. Cize mam 19 stran-za posledny dopis nic nevlozi.
Pri zobrazeni riadiacich znakov je vsetko v poriadku, nic mimo rozsah, ziadne skryte znaky na dalsej strane.
V pripade, ze je dopis 2-strankovy, tak tlaci OK.
Viem, ze sa to da "prekonat" pri tlaci tlacit kazdu neparnu stranku, ale chcem prist na to, kde mam zle nastavenie...
Mas pravdu s Libre, opustila som ho ale pre neustalu potrebu nieco doinstalovavat a upgradovat. Open i Libre pouzivam okrajovo, ale chcem dojst na to, kde je problem. To vies, zenska pedant...
misoft
11.06.19,18:37
Napadá ma potom jedna vec: obojstranná tlač. Tlačíš len jednu stranu, ale je nastavená obojstranná - a druhá strana je prázdna, takže tlačí 10x prvé strany a potom druhé strany. Skús nájsť jednostrannú tlač a nastaviť počet kópií.
annova
12.06.19,13:32
Kiez by to tak bolo.
Dokument nastaveny ako jedna strana.
Tlaciaren c.1 mi dokaze tlacit obojstranne, tlac na tlaciarni som nadstavila len jedna strana. Tlaci dopis, prazdna strana, dopis, prazdna strana atd...az do konca. Tlaciaren c.2 nedokaze tlacit obojstranne, vysledok ako pri prvej.
Ked zrusim prepojenie s databazou, tlaci dopis /samozrejme bez adries/ v poriadku na jednu stranu, nic nevklada i ked to dam vytlacit 10x.
Myslim si, ze mam niekde v zakladnom nastaveni nieco zle nastavene, ale nic som tam nenasla.
Ak ta nieco napadne, pytaj sa. Chcem pochopit, kde robim chybu.
misoft
12.06.19,14:06
Potom asi bude chyba v databáze. Pokiaľ bez prepojenia tlačí OK, ale s prepojením nie - tak bude asi chyba v tom prepojení a v databáze.
Ak máš aj Libre Office - skús, či to robí aj tam. Ak nie - v tom prípade bude chyba už v základe = Open Office (OO boli naposledy aktualizované cca pred pol rokom a aj to po štyroch rokoch, LO min. 2x/rok aktualizácie)
annova
12.06.19,15:26
Skusim tlacit z Libre, potom dam vediet. Zatial dik za rady a tvoj cas.
annova
23.06.19,20:13
chyba v nastaveni OPEN OFFICE WRITER-bolo povolene tlacit automaticky vkladane prazdne stranky