menem
06.06.19,07:14
Dobry den,Mal by som k Vam prosbu ohladom prilohy,ako je falc plechovej strechy kde su oba haciky hore,a na druhom obrazku jeden dole ,ktore je spravne?Lebo asi pol strechy je robene tak a druha polovica inak..Dalsia vec co by ma zaujimalo,ako je upevnena strecha na atike,alebo ako sa to nazyva,su tam akoby zaliate plechove obdlzniky po obvode.A ci je moznost nejako upevnit este strechu,spevnit ukotvenie po obvode,napr kotvami s maticami s gumovou podlozkouProste chcem ju tak spevnit aby bola schopna prezit aj velmi silny vietor..Lebo fakt neviem co sa mohlo niekedy davat pod strechu na ktoru sa daval potom plech.Dakujem Vam pekne za odpoved a radu...Strecha ma asi 30 rokov..
Martuk
06.06.19,05:19
Najlepsie oslovit odbornikov strecharov, nech ti poradia. Tu ti asi nikto neda najlepsiu radu.
lubko6394
06.06.19,06:26
Aký je rozdiel medzi 1 a 2 ? Strechár nie som ale videl som strechu robiť. Tie pásiky čo vidíš sú upevnené na doske pod plechom obvykle klincom a ohnutím koncov plechov do falcu zabezpečujú spojenie dosky a plechov. Kde nebola doska ale betón sa dávali drôty a zhora sa to zacínovalo - to bolo okrúhle. Ten štvorček podľa mňa zakrýva hlavu vrutu v hmoždine. Nad hlavu dali pliešok a zaletovali. Takže ak potrebuješ viac upevniť je treba vedieť kde sa nachádzajú laty a môžeš vrtať zo strechy. Vrut dlhý ako je hrubá doska, priemer 3,5-4 mm so zapustenou hlavou a pozinkovaný. Po zaskrutkovaní preletovať miesto kde je vrut - musí byť súvislá hmota aspoň 20 mm priemer. Dá sa to aj z druhej strany - teda ak je spod strechy prístup. Diery by som robil 2 mm, a 3mm len cez plech. Možno bude stačiť len tá 2-ka a vrut si priemer roztiahne, ale otázka je ako hlboko/vysoko bude hlavička - treba skúsiť, možno pri priemere 5 cez plech si hlavička vtlačí kužeľ a hlava vrutu bude pod rovinou plechu - dobré pre letovanie.