IvetaH
06.06.19,09:57
Všetko mám len v PC, prevzatie výplatných pások, stravných lístkov a podpisové listiny, keď podpíšu zamestnanci, naskenujem a uložím do príslušného adresára. Musím fyzicky archivovať vo fascikli tie podpísané originály? Sa mi to vidí zbytočné.
Ďakujem
Xanti
06.06.19,08:19
A ked ti PC ukradnú?
A ked ti PC skolabuje?
Čo potom? Či máš robenú zálohu zálohy a ešte raz dalšej zálohy?
misoft
06.06.19,08:47
Nuž.... ako sa to vezme.
Pre teba zbytočnosť. Ale! Ako sa spomínalo - "kľakne" ti PC, poškodí HDD - a všetko bude v pérdeli. Takže okrem toho čo máš v PC, potrebuješ aspoň minimálne DVE zálohy na iných médiach - ext.HDD, cloud. To za prvé.
Za druhé - ak ti príde kontrola - myslíš si že budú u teba sedieť a čumieť do monitora? Ani náhodou. A keď si rozmyslia, že chcú to vidieť v papierovej forme? Kde to potom zoberieš?
U daňovákov jeden nikdy nevie, čo za onú vypotia.
IvetaH
06.06.19,09:35
zálohy mám. Len mi príde švihlé v dnešnej dobe tlačiť toľko papierov a ukladať.
No nič, zatnem zuby, vyberiem fascikel a pozakladám.
Pekný deň všetkým
veronikasad
06.06.19,09:43
Co robis s tymi papierovymi dokladmi? Mne sa nechce skenovat, radsej ich zalozim do fascikla. Ked ta vyzve napr. Inšpektorát práce na kontrolu, PC im tam asi nechavat nebudeš.
MIRKA111
06.06.19,11:04
Nuž zväčša im stačí kópia, to by si ešte opätovne vytlačila, ale mala som aj prípad, keď si súd dožiadal originály týchto dokladov, to by bol sken zbytočný...
IvetaH
06.06.19,13:19
Tie originály mi idú na nervy, lebo keď sa ukončí mesiac, konateľ mi naskenované doklady podpísané zamestnancami pošle a originály mi donesie asi tak, keď má čas a ani nie v nejakom slede, donesie napr. marec a júl, druhý raz donesie január a október a mám pocit, že sa v tom stále hrabem a hrabem. A tak keby som nemusela držať originály, mám všetko v príslušnom mesiaci. A jasne, e na na kontrolu nikde nepredkladám PC, ale vytlačené doklady.