deskos
30.08.06,07:07
Dobrý deň. Poradte mi prosím niekto. Prvý krát ideme nakúpiť tovar z ČR od firmy, ktorá je platcom DPH. Aj naša firma je platcom DPH. Ako to bude s DPH v našom prípade. Má česká firma vystaviť fa. bez DPH alebo s DPH. Mám fa. uhradiť aj s DPH alebo len sumu bez DPH. Môžem si ja vôbec DPH z ČR nejakým spôsobom uplatniť. Ďakujem
Milan Benka
30.08.06,05:15
Dobrý deň. Poradte mi prosím niekto. Prvý krát ideme nakúpiť tovar z ČR od firmy, ktorá je platcom DPH. Aj naša firma je platcom DPH. Ako to bude s DPH v našom prípade. Má česká firma vystaviť fa. bez DPH alebo s DPH. Mám fa. uhradiť aj s DPH alebo len sumu bez DPH. Môžem si ja vôbec DPH z ČR nejakým spôsobom uplatniť. Ďakujem

Na objednávku tovaru vypíšte aj svoje IČ DPH. Vezmite so sebou aj kertičku potvrdzujúcu vašu registráciu pre DPH. Dodávateľ je v prípade, že tovar opustí územie ČR, povinný vystaviť vám fa - oslobodenú od DPH.

V príp., že fa vystavil napriek tomu s DPH, uhradte ju vo výške bez DPH a požadujte jej opravu.

Ďalšou možnosťou je požiadať o vrátenie dane Finančný úrad PRAHA1, ale až po splnení podmienok uvedených v českom zákone o DPH.
Gabi03
30.08.06,05:17
V prípade, že dostanete faktúru bez DPH, ste povinný ju samozdaniť. T. j. zarátať ju do dane na výstupe. Zároveň samozrejme aj na vstupe.
daniek
30.08.06,06:31
Môžem si ja vôbec DPH z ČR nejakým spôsobom uplatniť. Ďakujem
pokiaľ bude tovar prevezený na územie SR daňová povinnosť vzniká na Slovensku - daňová povinnosť Vám vznikne podľa § 20 zákona č. 222/2004 Z. z. - nárok na odpočítanie dane máte až vtedy keď máte faktúru k dispozícii - § 49.
t.j. výsledný efekt je nula