lier
06.06.19,18:19
Pekny den, chcem dat na terasu dlažbu a z boka kamen, ktory nie je nejak symetricky. No a netuším ako poriesit rohy. Najlepšie by to bolo dat dlazbu az ako kamen IMG 3 ale to je aj 2,5 cm a ked na to niekto stupy tak urcite to zlame. Neviem ako to poriesit najlepšie. Viete mi poradit?
buchač
06.06.19,16:39
Špecifikuj materiály a zároveň uprav zadanie...
lier
06.06.19,17:32
pridal som galeriu pre lepsie pochopenie mojho problemu
buchač
06.06.19,18:44
Dosť úzka terasa...teda ak je to na šírku tej hnedej dlažby.

Takáto realizácia sa začína od podlahy....čiže ten môj postup by bol nasledovný :
- urobiť primeraný základ vedľa toho existujúceho betónového
- do neho položiť do patričnej výšky tie biele kamene
- na terasu dať betónový poter alebo lepidlo do exteriéru
- do neho položiť tú hnedú dlažbu...a to tak, aby biely kameň bol pod dlažbou
- presné vymeranie je samozrejme podmienkou a použitie vodováhy tiež
- na rohy sa dajú použiť kratšie kusy...flexa s patričným kotúčom skráti jedna radosť.
Respektíve začni od rohov, celými kusmi...a ten zvyšok sa dopasuje.

Týmto postupom som robil svoju terasu...akurát som použil kameň andezit solídnej hrúbky. Celú terasu som ale robil úplne od základu...vykopanie zeminy, položenie štrku, kari rohož, betón, kameň.
lier
06.06.19,19:07
Tak tetsu mam širokú 3,6 na 3,3 metra. Pokial dobre chapem. Dat biely kamen napríklad do výšky ako je teraz terasa, potom lepidlo napríklad 1cm na terasu aj na kamen a nan davat dlažbu. Tak to myslite?
buchač
06.06.19,19:19
Bingo...;)

Akurát by som doplnil sám seba, že by bolo vhodné pouvažovať nad nejakým sklonom terasy, pre prípad dažďa, aby voda odtekala samospádom ta het a nie k stene.
lier
07.06.19,05:09
Dakujem, sklon mam. Rozmýšľam ci je este nieco ako to posilniť.
bettylou
07.06.19,05:55
buchi, ten základ pred terasou aký široký by mal byť?
buchač
07.06.19,08:04
Primeraný..;)
Radšej viac ako menej.
Chobot
07.06.19,10:47
Aká hrubá je tá horná dlažba?