Zuzana zuz
07.06.19,14:31
Mám odpracovaných cca 2,5 mesiaca v pracovnom pomere, a v skúšobnej dobe som na pn , operácia ruky po zlomenine. Z akého vymeriavacieho základu mi má socialna poistovna vypočítavať výšku pn?
Katy a R
07.06.19,12:36
keďže nepíšeš - čo bolo predtým - môžem len hádať. presne pozri tu:

zze/2003-461/54/3
- alebo ešte aj zze/2003-461/57
A doplním - náhrada mzdy (aj keď sa na to nepýtaš) sa ti bude počítať z terajšieho PP (z celej doby pred DPN)
veronikasad
07.06.19,12:48
pýtaš sa na náhradu príjmu (prvých 10 kal.dní, ktoré platí zamestnávatel), alebo nemocenské od 11. dna?
Bola si nemocensky poistená v inej firme celý rok 2018 ?
Zuzana zuz
07.06.19,13:01
Ďakujem, pýtam sa za dcéru. V skúšobnej dobe bola nútená ísť na pn, čiže nemala odpracovanych 90 dní. Pracovný pomer stále trvá.Vypocitali jej dávku z príjmov z minulého roka, ale bohužiaľ veľmi nízku, pretože bola zamestnaná na dohodu a az dodatočne zistila že dotyčný ju pravidelne mesačne prihlasovat a odhlasoval z poisťovní a tým jej vlastne aj vznikol dlh na zdravotnej poisťovni, ktorý musela doplatiť.
Katy a R
07.06.19,16:34
je to tak správne - viď priložený a zvýraznený odst 3 §54. (§57 teda pre ňu neplatí)
No a predch. zamestnávateľ postupoval v súlade so zákonom - zdravotné poistenie platil len za tie dni, keď bola v robote. ostatné si musí platiť sama - ak nebola z nejakého dôvodu poistencom štátu (napr. evidencia, starostlivosť o dieťa, ID)