Oliver159
08.06.19,14:02
Zdravím, dostal by som pokutu za jazdu s takýmto poškodením? Viď. foto...
Ide len o kozmetické poškodenie, nič netečie, všetko svieti... len tie plechy sú pokrčené

foto : http://imgur.com/xqe5364
pepsikova
08.06.19,12:41
..foto zostalo v tvojom mobile...ale nevadí..je to už dákych 45 rokov, čo ja mám šoferák a už vtedy platilo, že na cestu môžeš vyjsť s vozidlom, ktoré je bezpečné a neohrozuje cestnú premávku..to, že nič netečie a všetko svieti policajti nevidia..vidia kasňu, teda karoseriu..
buchač
08.06.19,12:42
Add. 1 - foto nejak nevidno.

Add. 2 -
§ 24, zákon č. 725/2004 Z.z.:
(1) Vozidlo musí byť vyradené z premávky na pozemných komunikáciách do času, kým sa zistené chyby neodstránia, ak
b) je technicky nespôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách podľa všeobecne záväzného právneho predpisu vydaného na vykonanie tohto zákona,

§ 17, vyhláška č. 464/2009 Z.z.:
(1) Technickou nespôsobilosťou vozidla je každý prípad na vozidle, ktorý môže bezprostredne ohroziť prevádzkové vlastnosti vozidla alebo môže byť zdrojom ohrozenia bezpečnosti cestnej premávky, životného prostredia, verejného zdravia, prípadne zdrojom znečistenia alebo poškodenia pozemnej komunikácie.

(2) Vozidlo sa považuje za technicky nespôsobilé na cestnú premávku, najmä ak
u) niektorá časť systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky vozidla je chybná, poškodená alebo upravená, prípadne úplne chýba, čo bezprostredne ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky, bezpečnosť osôb alebo majetku, životné prostredie alebo poškodzuje pozemnú komunikáciu,
Oliver159
08.06.19,13:09
marleau
08.06.19,13:40
teda môže
buchač
08.06.19,14:52
1. Podľa fotky ani nevravím, že NIE...šak ten blinker je na cucky.

2. marleau (Dnes 15:40) teda môže

Áááále trt môže...
Chobot
08.06.19,14:52
Toto nie je exaktná veda, ako matemaitka, kde platí, že 2x2 sú 4. Záleži od policajta, ktorý ťa zastaví, či bude považovať auto za technicky nespôsobilé ja prevádzku. Ak áno, zoberie ti papiere a budeš musieť ísť na technickú kontrolu, kde jeho názor potvrdia, alebo prejdeš technickou kontrolou.

Ale podľa môjho laického názoru toto auto nie je spôsobilé z dôvodu vážneho poškodenia karosérie a pasívnych bezpečnostných prvkov, t.j. nárazníka. Myslím, že s týmto by si cez STK neprešiel.

Ja by som na tvojom mieste nejazdil, ak nechceš riskovať problémy a dal by som to čo najskôr opraviť.
dmc
08.06.19,16:39
samotne smerove svetlo nieje tvorene iba zdrojom svetla - teda ziarovkou ale hlavna sucast je samotne teleso s odrazovou a smerovou plochou ako aj krytka svetla - ktora je rozptylova plocha.. V tomto stave je mozne povazovat smerove svetlo za Nefunkce. taktiez sa na karoserii nachadzaju "ostre" hrany ktore vylucuju technicku sposobilost vozidla na premavku. Taze platak.- nalozit a odviest. Jazdou s tymto autom riskujes nielen pokutu ale aj zadrzanie osvedcenia o EV
misoft
08.06.19,16:40
Nemôže......
A)ukazateľ smeru (i keď má orange žiarovku) je bez skla.
B) Z poškodeného blatníka vytŕčajú OSTRÉ hrany - potenciálne nebezpečenstvo.
C) pozliepané páskou - nezaručené (i keď je to dobrá páska), že sa to neuvoľní a neodpadne.
https://imgur.com/4hnCEDS
Pokiaľ by povedal, že je objednaný na opravu do servisu - policajti by oko prižmúrili.
Nandrolon
08.06.19,18:31
STK by urcite nepreslo, ale do servisu by som s nim isiel po vlastnej osi. Ale jazdit s nim napr. este 2 tyzdne do prace, to nie.