Tomáško
30.08.06,07:33
Poznáte niekto nejaký spôsob ako pekne vybieliť zúbky???:D
Johanka
30.08.06,06:11
Osobná skúsenosť - vysporiadať sa s kávou a červeným vínom :D .
kikoza
30.08.06,06:15
A s nikotínom.
babenko1
30.08.06,06:21
ešte zájsť k zubárovi a oni vedia vybieliť zúbky.. ale zas to aj niečo stojí :)
tiny77
30.08.06,06:32
Poznáte niekto nejaký spôsob ako pekne vybieliť zúbky???:D
dostat v lekarni pruzky na bielenie.
stoja jednorazovo okolo 600,-Sk
je to ale dost nezdrave.

suhlasim-vysporiadat sa s kavou, cajom, nikotinom
4326
30.08.06,06:51
Nepijem sice kávu ani nefajčím ale občas sa mi stane, ze zúbky potrebuje trošku obieliť a používať sódu bikarbónu a potom klasicky zubnú pastu.
Tomáško
30.08.06,07:19
Nepijem sice kávu ani nefajčím ale občas sa mi stane, ze zúbky potrebuje trošku obieliť a používať sódu bikarbónu a potom klasicky zubnú pastu.

Sóda bikarbóna pomáha,ale zároveň veľmi ničí zubnú sklovinu a potom veľmi rýchlo začínajú rôzne problémi zo zúbkami..Vraj dostať na bielenie nejaký gél.Nevie niekto o tom viac..?
Mackovka
30.08.06,07:38
Choď na adresu www.casopiszdravie.sk a daj si hľadať "bielenie zubov". Je tam v sekcii Medicína táto téma zaujímavo rozobratá.
Iffka
15.05.08,14:42
ze vraj jahody bielia zuby...traba si nimi potierat zuby....neviem sice co je na tom pravda...(neskusala som)..ale za pokus to stoji:)prinajhorsom mame postarane o desiatu:))
arizona
15.05.08,18:25
Tiež som chcela pekné biele zúbky, ako majú "hviezdy na fotkách". Používala som asi pol roka zubnú pastu s bieliacim účinkom...až pokým mi kúsočky zubov nezostávali v žuvačke!
Zubárka bola nahnevaná, že som ďaľšia obeť hlúpej reklamy:mad:.Vysvetlila mi, že 99% ľudí nemá biele zuby, ale prirodzená farba skloviny je žltkastá, al. došeda. Ona to vidí, keď má zuby rozvŕtané. Ľudia často vidia počítačovo upravené a vybielené zuby a potom to napodobňujú(rôzne prášky, gély apod.).Ale docielia iba to , že si narušia často zdravé zuby...
Ja odvtedy (asi 10r.) používam iba naše klasické slov. zubné pasty a našťastie mám zuby v poriadku a bez chybičky.
Ak si zuby pravidelne umývaš(podľa potreby používaš zubnú niť), zmier sa s tým, že sú čisté, aj keď nie umelo snehobiele- za cenu poškodenia skloviny.
Janonaj
16.05.08,16:55
Tiež som chcela pekné biele zúbky, ako majú "hviezdy na fotkách". Používala som asi pol roka zubnú pastu s bieliacim účinkom...až pokým mi kúsočky zubov nezostávali v žuvačke!
Zubárka bola nahnevaná, že som ďaľšia obeť hlúpej reklamy:mad:.Vysvetlila mi, že 99% ľudí nemá biele zuby, ale prirodzená farba skloviny je žltkastá, al. došeda. Ona to vidí, keď má zuby rozvŕtané. Ľudia často vidia počítačovo upravené a vybielené zuby a potom to napodobňujú(rôzne prášky, gély apod.).Ale docielia iba to , že si narušia často zdravé zuby...
Ja odvtedy (asi 10r.) používam iba naše klasické slov. zubné pasty a našťastie mám zuby v poriadku a bez chybičky.
Ak si zuby pravidelne umývaš(podľa potreby používaš zubnú niť), zmier sa s tým, že sú čisté, aj keď nie umelo snehobiele- za cenu poškodenia skloviny.
Súhlasím v plnom znení. Všetky poznatky, ktoré si uviedla, sú objektívne.
Pohar
16.05.08,17:33
Sóda bikarbóna pomáha,ale zároveň veľmi ničí zubnú sklovinu a potom veľmi rýchlo začínajú rôzne problémi zo zúbkami..Vraj dostať na bielenie nejaký gél.Nevie niekto o tom viac..?
skuste elmex gel, je výborný. dostanete ho v lekárni, vnútri je návod,
Ofélia
16.05.08,20:28
Elmex gel používame 1 x do týždňa, zídu s nim aj rôzne škvrny na zuboch čo by inač zubár obrusoval, dokonca u mňa to ma efekt, že sa mi v ústach netvorí "kameň", ktorý si myslím dosť poškodzuje a spôsobuje citlivosť ďasien. Je to malá tuba 25g, ale vydrží dlho.
kitky
18.05.08,06:21
Sóda bikarbóna pomáha,ale zároveň veľmi ničí zubnú sklovinu a potom veľmi rýchlo začínajú rôzne problémi zo zúbkami..Vraj dostať na bielenie nejaký gél.Nevie niekto o tom viac..?

Ja som si kupila tzv. bieliace pero - vola sa to White & Go.Je to taky trosku lepkavy gel, ktory si nanesies stetcekom na zuby, nechas posobit a umyjes.
Pouziva sa ako kura alebo ked niekam ides a potrebujes zuby " rozziarit ".
Skus v nejakej lekarni.Mne sa osvedcil tento vyrobok a je dobre ho mat po ruke.
andreaska
28.12.08,14:08
Najpoužívanejšia metóda bielenia zubov v USA, náplaste, konkrétne 28 náplastí za 1350 Sk. Stačí si ich nalepiť na 20 minút kedykoľvek máte voľnú chvíľku. Absolútne bezbolestné. Objednávky na opicaa zavinac yahoo bodka com
Jarka 1
28.12.08,15:54
Ak si chcete naozaj zničiť zuby, hor sa do objednávania!
Poradím Vám radšej riešenie "naráz a navždy": Dajte si ich rovno vyšklbať a dajte si urobiť krásne bielučké keramické. Nevadí, že nebudú Vaše, ale hlavne, že budú biele.
Ale teraz vážne. Bolo by treba vážiť si viac svoje zdravie a nie prerábať nasilu to, čo nám príroda nadelila. Buďte radi, že máte zuby zdravé, čisté a nebolia Vás.
pasuliatko
28.12.08,16:08
ak piješ červené víno to je zabijak bielych zubov, podla mna sa treba poradiž zo zubárom, ja problemy zo zubami nemam do teraz mam len dve blomby, neverila by som thakym veciam čo propagujú v tv a podobne, žiaden človek nema od prírody čisto biele zuby, maju to vybielene.
Jarka 1
28.12.08,16:36
S tým červeným vínom môže byť problém, ak sa napríklad vo zvýšenej miere odvápňujú zuby. Vtedy je sklovina narušená a zuby môžu zostaviť sivé. Nepomôže ani drhnutie pastou, sódou bikarbónou. Akékoľvek bieliace prostriedky zuby ešte viac poškodia. Presne tento problém mi spôsobilo pitie džúsu z čiernych ríbezlí. Zmyslela som si urobiť niečo pre moje zdravie a tak som nakúpila džusíky. Spamätala som sa, až keď boli zuby sivé. Naklusala som k zubnému lekárovi, ktorý bol chvíľu bezradný. Po chvíli hlbokého zamyslenia zavolal sestričku a povedal, nech sa ide pozrieť ako sa robia zázraky. Jednoducho zuby "vyleštil gumičkou". Do úplnej parády ich potom dala dentálna hygienička. Mala som ich ako "nové", ale nie biele.
Turboboost
03.11.12,17:06
Zaujimalo by ma ako si celebrity robia zuby aby ich mali take biele.
buchač
03.11.12,18:17
Zaujimalo by ma ako si celebrity robia zuby aby ich mali take biele.

...podľa toho , o aké ide .....

Čo sa týka Hollywoodu , tak tam je to jasné .....všetci majú porcelánky , takže bielučké jak sneh v Himalájach ...




...dá sa aj u nás v pohode .......ibaže jeden za tých 32 zúbkov vykešuje statočných cca 20-25.000 € ...;)
...šak si vyhľadaj nejaký cenník a uvidíš ...:rolleyes:
arizona
03.11.12,21:07
Zaujimalo by ma ako si celebrity robia zuby aby ich mali take biele.
:D:D

http://www.pikosky.sk/2010/11/06/kto-sa-chce-pozriet-celebritam-na-zubok/
bettylou
07.11.12,15:35
ani tým poškodením skloviny nebudú snehobiele
bettylou
07.11.12,15:37
piť cez slamku
bettylou
07.11.12,15:39
Sú na trhu aj krycie gély, pravidelným používaním vytvoria na zuboch takú svetlú vrstvičku. Len je problém, ak si neustriehnete napr. okraje zubov, to tam robí potom také žlté pásiky.
2009
12.11.12,13:59
Skúste kokosový olej. Iba si ho dať na prst a pár minúť ním šúchať zuby. Už po 3 dňoch budete milo prekvapený: A zubná sklovina ostáva nedotknutá.
2009
12.11.12,14:02
Oproti bieliacim zubný pastám, kokosový olej neobsahuje žiadne chemické prísady, ktoré môžu spôsobiť biele fľaky na zuboch. Kokosový olej je čisto prírodný, bez farbív či konzervačných látok a vaše zuby budú po pár týždňoch viditeľne belšie. Keďže má anti
2009
12.11.12,14:03
Keďže má antibakteriálne účinky, pomôže aj ďasnám či zabráni tvorbe nepríjemných aftov v ústach.
Mária27
05.12.12,14:18
Skúste kokosový olej. Iba si ho dať na prst a pár minúť ním šúchať zuby. Už po 3 dňoch budete milo prekvapený: A zubná sklovina ostáva nedotknutá.

je to zaujímavé Máš to aj odskúšané?
2009
06.12.12,04:28
je to zaujímavé Máš to aj odskúšané?

Áno mám. Teraz pijem veľa zeleninovej šťavy kde je cvikla. Vieš si predstaviť ako to farbí. Kupovala som si olejčeky a toto som našla na nete http://biocare.sk/eshop/produkt/kokosovy-olej . Prečítaj si 3 odstavec zo spodku.
bettylou
06.12.12,06:50
a nedá s s tým hrýsť jablko
bettylou
06.12.12,06:54
aj tuhý kokosový tuk?
Stanley01
18.05.15,11:47
Cital som, ze ak vnutornou castou bananovej supky si budes pravidelne lestit svoje zuby, tak budu belsie. Ak poguglis, najdes urcite aj ine finty. Ak to nezaberie. Stale mozes ist za odbornikom.
otázka
28.10.15,10:06
Ahojte, nebudem zakladať novú tému.... Dávam si robiť celokeramický mostík na horná zuby ( 12 ks, neskôr aj na spodné ) z estetických dôvodov. Včera mi nasadili provizórny mostík vo farbe A1 a tu nastáva môj problém, pretože ja vidím túto farbu mierne nažltlú. Predstavujem si krásnu bielu farbu, no v ambulancii mi tvrdia, že toto je najsvetlejší odtieň spolu s B1. ktorý sa mi zase zdá našedlý.... Nejde o lacnú záležitosť, máte niekto skúsenosti a poradíte mi, vopred vrelá vďaka.