filipovaM
09.06.19,14:36
Návrh na kúpeľnú liečbu mi má vypisovať onkológ. No okrem toho mám aj problémy s chrbticou a bedrovým kĺbom a tiež dýchacie. Už som sa pýtala aj na ifolinke Všeob.zdrav.poisťovne ale nejako som sa jasne nedozvedela či pri odovzdaní návrhu v poisťovni už musím mať hneď priložené aj ostatné dve odporúčania, alebo stačí priložiť len posledné lekárske správy od ortopéda a pľúciara.
Alebo to všetko popíše onkológ? Na infolinke mi povedali citujem: odborní lekári sú odoznámení s tým ako majú návrhy na kúp. liečbu vypisovať. Akurát som sa dozvedela, že zdravotka zohľadňuje potom podľa toho do ktorých kúpeľov poistenca odporučí.
Ak viete poradiť tak poprosím.
ivka70
09.06.19,13:16
Mne navrh na kupelnu liecbu vypisoval obvodny lekar, ktory mal vsetky spravy od odbornych lekarov aj odporucanie.
V ZP mi poradili prilozit k ziadosti papierik s kupelmi, ktore patria do skupiny na ktoru du kupele vypisane a ktore preferujem.
Ze ZP v ramci moznosti moje preferencii potvrdi. Aj som isla do tych, co som si vybrala.
filipovaM
09.06.19,16:21
Ešte som zabudla, ten návrh do kúpeľov keď je už vypísaný, treba ho do zdravotky zaniesť hneď dajme tomu na druhý deň alebo aj na to je termín do koľkých dní ho treba doručiť.
ivka70
09.06.19,16:39
Nerozumiem potom, co pytas:raz na to, kto co vypisuje s potom to uz vypisane mas...
Neviem, ci tam termin je, ale ak je a ak ho presvihnes, budes opatovne platit za novy navrh.
filipovaM
09.06.19,17:51
Nie ešte ho nemám vypísaný veď som písala že mi ho ešte len má vypisovať. A ak je to možné môžete mi prezradiť v ktorých kúpeľoch ste boli a či ste boli spokojná.
veronikasad
10.06.19,00:45
Navrh na kupelnu liečbu moze vypisat gynekolog, musi ho schvalit onkolog. Kupele si môžeš vybrat, vhodne su Lucky, tam liečia aj pohybove ustrojenstvo. Pobyt v prirode prospeje sj plucam.
buchač
10.06.19,05:36
Navrh na kupelnu liečbu moze vypisat gynekolog, musi ho schvalit onkolog.
===================
?????
veronikasad
10.06.19,05:46
Prečo tie otazniky? Presne taký postup bol pred 4 rokmi, je po operacii prsnika...
veronikasad
10.06.19,05:56
Pri tvojej dgn (vid predch.temy) doporucujem Lucky
martuli
10.06.19,18:40
Hlavna diagnoza bude pravdepodobne onkologicka, vedlajsie by tam mal tiez napisat, je tam nato kolonka. Bude sa jednat o skupinu A. Preto sa uz pri zaneseni navrhu do poistovne treba rozhodnut, kam chcete ist a poznacit to na navrh, inak vam poistovna vyberie kupele sama a navrh zasle priamo tam. Na onko diagnozy su tieto : Bardejovske Kupele, Brusno, Kovacova, Lucky, Nimnica, Stos, Novy Smokovec, Vysne Ruzbachy ai. Schvalenie navrhu trva vo vseobecnej cca 2 tyzdne, ked vam pride rozhodnutie o schvaleni z poistovne, ak chcete kupele v niektorom termine, tak je potrebne zavolat do tychto kupelov, ak nie termin vam daju kupele taky, aky maju volny.
filipovaM
16.06.19,14:20
Boli ste v Lúčkach? ak máte skúsenosti s pobytom. Mýli ma na stránkach Lúčok informácia o nejakých doplatkoch. Hoci na A-čko by mal byť pobyt hradný poisťovňou.
ivka70
16.06.19,14:26
Na Acko hradi pobyt cely poistovna. Myslim, ze len kupelny poplatok som platila ja.
buchač
16.06.19,14:33
Kúpeľný poplatok ide do kasy obce ... slúži (mal by) na zveľaďovanie kúpeľov.

Prehľad poplatkov v kúpeľoch
http://kupele-sk.com/2013/06/ake-su-kupelne-poplatky/
veronikasad
16.06.19,14:38
ano, bola som v Lúčkach pred 4 rokmi. Doporučujem priamo na poukaz napísať aj liečebný dom. Pokial máš problémy s pohybovým ústrojenstvom, niektoré liečebné domy sú dosť vzdialené od poskytovania stravovania a liečebných procedúr, čo je problém v prípade nepriaznivého počasia, hlavne v zimnom období. A tak ako píše martuli, po schválení poukazu treba hneď volať do kúpelov a dohodnúť si termín.
filipovaM
09.07.19,19:36
Áno hlavná diagnóza je onkologická. Pozerala som stránku Všeobecnej poisťovne a tam som našla aj kúpele Sliač. Máte o týchto kúpeľoch nejaké preferencie? Paradoxne je to dosť blízko ale o tom že je tam liečba aj na onko som nevedela. Tak ak máte nejaké info o Sliači prosím odpíšte mi. Alebo niekto iný. Pomôže mi to pri rozhodovaní.