Zayn
09.06.19,22:42
Mám syna od prvého ročníka mal dosť problémy s učením.Prvý krát prepadol v roku 2016/017 ako štvrták z angličtiny a slovenčiny.Počas prázdnin robil reparát zo slovenčiny prešiel no angličtinu nezvládol.rok 2017/018 teda opakoval 4.triedu.Tento rok prešiel so štvorkami a poķračoval do piateho ročníka teda momentálne je v 5.triede no stále má problémy.Vyzerá že opäť prepadne ale z biológie.Boli sme aj u psychologa a špecialnej pedagogičky.Integrovali ho a určili mu zmiešanú poruchu a intelektové schopnosti v rozmedzí hraničného pásma ľahkej mentálnej retardácie..Môže znova prepadnúť?Teda to ho môžu nechat prepadat každý druhý rok?(ak to nezvláda)Ako takéto prípady riešia v škole?Nechávaju takéto deti v škole normálne pokračovat s mladšími alebo ho preradia do pomocnej školy?nikoho takého nepoznáme kto by takto prepadal.
Chobot
09.06.19,20:59
AK nezvláda učenie, prečo iniciatívne nenavrhneš, aby ho preradili do špeciálnej školy. Pomocné školy a osobitné školy sa volali kedysi. Dnes sa to volá špeciálna škola a nie je to nič nezvyčajné, ak slabší žiak ju navštevuje.
ivka70
10.06.19,06:51
Ak si dobre pamatam, bolo mozne prepadnut 1x na porvom stupni a 1x na druhom stupni.
Problem by mohol mat v zavislosti od jeho veku, v 9. rocniku, ak dosiahne 16 rokov skor ako zacne 9. rocnik, bude si strednu skolu dokoncovat na nejakej strednej skole.
Skusila by som iniciativne riesit zmenu skoly, tak ,aby mal moznost vacsieho individualneho pristupu. Na klasickej ZS bude stale strateny.
alaya1
10.06.19,07:17
Ak ziak nezvladne ucivo aj pomocou IVP a ma diagnostikovanu mentalnu poruchu, je pre neho velmi ziaduce a osozne preradenie do specialnej skoly. PO absolvovani specialnej zakladnej skoly moze kludne pokracovat vo vzdelavani na strednej specialnej skole a vyucit sa.
Skuste to riesit so skolskym psychologom, pripadne riaditelom specialnej skoly pre deti s mentalnym postihnutim a poziadat o preradenie tam.
bettylou
10.06.19,11:45
A má nejaké iné záujmy?