solide
11.06.19,09:02
ahoj, chcel by som velmi pekne poprosit o radu skusenejsich kolegov. Mam Lenovo Ideacentre B520, all in one s win 10 sk /presiel som z legalnej kopie Win 7, jej upgrade cez W10 MediaCreationTool/. V poslednom case sa mi ale zacala objavovat chyba a to ze v nepravidelny cas sa ukaze hlaska ze pocitac sa vypina , zacnu zatvarat okna a pocitac sa vypne. To sa stane , raz za 3 hodiny, raz za hodinu, inokedy vobec. Je to pre mna dost neprijemne, hlavne ked mam rozpracovanu pracu a neviem vypínanie prerušiť a praca sa mi strati. Ozaj, neexistuje nejaky prikaz ako vypinanie pocitaca hned prerusit, aby som si stihol ulozit rozpracovanu pracu? NOD mam legalny a pravidelne aktualizovany, nezname pripony neotvaram. Na radu cloveka z jedneho fora som v powermanagemente " vybrat akciu pre tlacidla napajania", po stlaceni tlacidla napajania - nevykonat ziadnu akciu, chvilku sa to tvarilo ze to je ok, ale po case sa pocitac zacal opat opat nepravidelne vypinat. Niekde som sa docital, ze by bolo dobre sa pozriet do systémových logov, co toto vyvolava /shutdown event / , ale som na urovni uzivatela, tak neviem ako na to. Neporadi niekto, kde sa to da vyhladat a čo s tým robiť?
Velmi, pekne dakujem za kazdu, dobru radu, ako tuto pricinu odstranit . J
KoxXxo
11.06.19,09:00
pravý klik na ikonu "tento počítač", vyber Spravovať, Event Viewer, Windows Logs.
solide
11.06.19,10:55
isiel som do windows log a tam do system, toto je log co sa pocitac vypol vcera:

The previous system shutdown at 16:14:30 on ‎10. ‎6. ‎2019 was unexpected.

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
and APPID
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
to the user NT AUTHORITY\LOCAL SERVICE SID (S-1-5-19) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.
misoft
11.06.19,12:59
Pre Win10 ti NOD netreba! Vyhoď ho. Windows Defender je postačujúci.
Za ďalšie: vykonal si upgrade z Win7 na Win10 - otázka: ovládače k tomu Lenovo Ideacentre B520 sú na Win10? Sú zo stránky výrobcu Lenovo? Mám dojem, že nie - M$ ti tam napchal svoje.
K chybe: niečo som našiel https://shauncassells.wordpress.com/2015/09/28/windows-10-event-10016-fix-the-application-specific-permission-settings-do-not-grant-local-activation-permission-for-the-com-server-application-with-clsid-d63b10c5-bb46-4990-a94f-e40b9d520160-and-a/
a fórum
https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/88af25d7-7883-4d40-a34f-47cbe3047dc3/nt-authoritylocal-service?forum=win10itprohardware

Ale moja rada by bola - čistá inštalácia Win10. Stiahnuť ISO poslednej verzie 1903 a nanovo nainštalovať. Nastaviť, aby pri aktualizáciách nesiahal na ovládače, vyhľadať ovládače na stránke Lenovo na OS Win10 a nainštalovať (teda nie tie od M$).
solide
12.06.19,06:03
Nechcel som zasa kupovat a platit za win 10, ked mi ponuklo legalny upgrade na win 10. Ziadne ovladace som neinstaloval, vsetko sa spravilo automaticky a po upgrade , okrem Bluetoothu vsetko fungovalo. Na driver broadcom na Bluetooth mi napisali z Lenova, ze pod win 10 uz nie je driver na bt na moj pocitac. J
misoft
12.06.19,10:23
Kupoaiť NIČ nemusíš. Jednoducho si stiahneš ISO s Win10, vytvoríš si bootovaciu fleško/DVD a nainštaluješ od začiatku. Win10 už MÁŠ zaregistrovaný okamihom upgrade z Win7 na Win10. Nebudeš zadávať žiadne čísla, kódy SN - len to preskočíš.
Po nainštalovaní a overení, že je to na tom PC, kde sa upgrade vykonalo - bude automaticky Win10 aktivovaný.