lenka0407
12.06.19,20:35
Potrebujem surne poradit Ako co najskor ukoncit pracovny pomer.Ako ho ukoncit tak,aby to bolo v poriadku. uz som to skor spominala v predchadzajucej diskusii,(Priplatok za Sobotu)napr .mozem uviest ako dovod nevyplatenu cast mzdy...priplatky za sobotu su podla zakonika prace dane uz od minuleho roka,no ja mam stale sobot pocet hodin 0 aj ked odpracujem 3soboty)..Pripadne ze zamestnavatel zmenil adresu prevadzky pred polrokom,co mi nemusi vyhovovat...Ak chcem okamzite ukoncit pomer(teda ku koncu mesiaca)aky datum tam dat?Co zo zvyskom dovolenky...teda este mam vybrate len 2dni...Moze ma zamestnavatel nejako zdrzat alebo sankciovat?Musim najst za seba nahradu,pripadne ju zaucat?Prikladam aj pracovnu zmluvu, ci tam nie je nieco co by ma obmedzovalo.Dakujem za všetky rady.Chcem len vedieť ci nevyplácanie sobot môžem uviesť, resp. Aký zákon, paragraf tam uviesť. A Skončiť v práci podľa zákona, bez ďalších natahovaciek, rozhovorov atď... Čím viac názorov tým lepšie, ďakujem
veronikasad
12.06.19,18:49
Pokial je miesto výkonu práce iné ako sídlo zamestnávatela, tento bod pracovnej zmluvy tiež nie je v poriadku...
veronikasad
12.06.19,18:50
ako evidujete dochádzku ? Vedela by si v prípade kontroly z IP preukázať, že v sobotu si pracovala a nečerpala si za to náhradné volno ?
lenka0407
12.06.19,19:02
len do vykazu ktory odovzdavame ekonomke
veronikasad
12.06.19,19:03
týždenný fond pracovného času máš aký ?
lenka0407
12.06.19,19:06
to som mala starsi priklad ...mozem doplnit aj aktualne...ale princip je ten isty typ vykazu ...aj to ze stale je na vyplatnej paske sobota 0hodin
veronikasad
12.06.19,19:07
príklad, alebo skutočná dochádzka ?
lenka0407
12.06.19,19:12
skutocna dochadzka samozrejme ...len som ju odfotila pred vyplnenim osobnych udajov....a myslela som to tak ze je starsieho datumu
veronikasad
12.06.19,19:12
V zmluve máš výplatný termín 8. kal.deň nasl. mesiaca. Dodržiava ho zamestnávatel ? Mzda je vyplácaná v hotovosti alebo na účet ?
lenka0407
12.06.19,19:16
ano dodrziava s vynimkou jedneho alebo dvoch mesiacov podla celej tej doby...ale to len par dni....a na ucet
veronikasad
12.06.19,19:19
Takže okamžité skončenie pracovného pomeru pre nevyplatenie mzdy použiť nemôžeš.
Ten týždenný fond pracovného času je aký ?
lenka0407
12.06.19,19:26
niekto mi tu raz radil v inej debate ohladom sobot
https://www.porada.sk/t313229-priplatok-za-sobotu.html#post3071320
tak som myslela ze to mozem pouzit
lenka0407
12.06.19,19:29
v zmluve je uvedene 40 hodin tyzdenne
veronikasad
12.06.19,19:35
Prečo si nedala podnet na Inšpektorát práce ?
Ukončenie pracovného pomeru dohodou nie je možné ? Či chceš od zamestnávatela vymôcť náhradu príjmu pri okamžitom ukončení pracovného pomeru ?
lenka0407
13.06.19,05:05
urcite som to nechcela riesit az cez inspektorat prace,nehovorim ze ma to nehneva,ale nepotrebujem zbytocne robit zle a tahat niekoho aj seba po uradoch,hladam len moznost ako okamzite ukoncit prac.pomer a ci je mozne pouzit aj tento bod a povazovat to za nevyplatenu cast mzdy...(pripadne na aky zakon,paragraf sa odvolat) A dohoda ku koncu mesiaca nebude mozna,predpokladam ze sa odvolaju na 2mesacnu vypovednu lehotu...
veronikasad
13.06.19,05:13
Pri dohode sa nemaju ako odvolať na výpovednú dobu. Buď s ňou zamestnávatel súhlasí, alebo ju zamietne.
Pri výpovedi pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.

Ak je pravda to čo si písala v komentári v predch.téme, zamestnávatel napadne okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu nevyplatenia časti mzdy (príplatky za So, Ne), ak nemáš dostatok dôkazov a zamestnávatel podklady evidencie dochádzky pre mzdárku upravuje. Preto som ti doporučovala IP, ktorý túto situáciu prešetrí.
lenka0407
13.06.19,06:21
Ak pri dohode ju zamietne,co potom?Mam moznost od 1.7.nastupit do novej prace...ale pre tu sucasnu sa neviem v podstate ani zucasnovat pohovorov a nikto na mna 2mesiace cakat nebude....Ale ak by som aj 1.7hned nenastupila ,potrebujem oddych a neviem predstavit si byt tam dlhsie....Tak co mam robit?Vykazi ktore si prefocujem a pasky teda nestacia?Ved na predajni mame vypisane otvaracie hodiny aj v sobotu od 9-12h, tak kto tam potom akoze je ,ked ja mam soboty 0hod.?
kvjetecko
13.06.19,06:32
veronikasad ja som si tiez myslela, ze ked mzdu vyplaca vo vyplatnom termine, tak nemoze okamzite skoncit, opak je pravdou.
Jeden nas zamestnanec okamzite skoncil z dovodu, ze veduci mu nedal zaplatit 1 hodinu nadcasu! Islo to cele cez pravnika a bohuzial je to tak, ze okamzitu vypoved z dovodu nevyplatenia mzdy je mozne dat, aj ked ti zamestnavatel nevyplati napr. co i len 1 euro.
Tweety
13.06.19,08:32
v zákone sa píše nevyplatenej mzde alebo jej časti...
veronikasad
13.06.19,09:28
kvjetecko, netvrdím ze nemôže okamzite skoncit, ak ma dostatok dôkazov ze v sobotu bola v praci. Vid jej komentar v inej teme, cez IP to riešiť nechce.