saiw
13.06.19,10:06
Dobrý deň, len pre predstavu, som normalný nezainteresovaný človek, žiadna sekta, priemerný kresťan, ktorý nevyspevuje cirkev avšak je veriaci, verím na duchovno, smolu,štastie,karma atd atd všetky tieto nadprirodzene veci.

A verím na nich preto kvôli tomu čo sa stáva v mojom živote.
Kedže sa snažím riadiť karmou, celý život sa snažím pomáhať a predtým než niečo poviem poprípade pred riešením sa snažím každému výjst v ústrety teda byť dobrým človekom.

Spat k téme, u nás doma som si všimol že môj otec ma odjakživa smolu, všetko mu horí pod rukami, dosť veľa veci sa pokaká v dome, ktorý mame po starých rodičoch a nie veľmi v šťastene moja babka odišla, možno aj tým štýlom že je možnosť že ten dom prekliala, nekrivdím jej, môže to byť niečim iným. No môj otec je neveriaci a neberie sa také veci k telu. Kúpim auto, v zahraničí je všetko ok, prídem domov a začne všetko hromadne kaziť auto,kopec problemov(ako príklad, nezakladám kvôli tomu tému)

Spať ku mne, zistil som že mam strašnú smolu, veľa veci sa mi kazí v živote.
V každej práci alebo v škole sa vyšie postavená osoba na mňa zasadne, viem ako to je v živote, preto sa snažím byť pozadu, nevyskakujem stojím v rade, a predsa sa z veľkej skupiny zasadne na mňa, mam s tým problémy od strednej školy, každá práca dopadla rovnako, a to nekončím, smola si ma najde všade, dalši priklad, letiska si ma vždycky vyberú na kontrolu aj z velkeho počtu osobu pokope, pri nahmatkovom kontrolovaní cudzincov v krajine, sme prišli 4 vybrali si mna, skoro ma vyhostili z krajiny skrz ignorovanie agentúry.

A to su všetko len príklady ktoré sa mi stavajú fakt že bežne, nespomínam ani tie menšie čo su, aj zabúdam koľko toho je tak neviem povedať viac príkladov.

Dalši prikladá, priateľka ma podobný problém, ona nemá smolu no však ma iný problem, ma pocit že ju zaklial 1 starší pán a odvtedy už par rokov ma problém, že každý postarší pán je úchylný človek a snaži sa ju zbaliť, často ma z očí, deje sa jej to bežne skoro každý den v praci, príklad, sme na nádraží, odskočím si na toaletu a už pri nej stoji pan pri 50 a otravuje ju aká je krásna atd. Stalo sa to toľko krát že to ani nespočítam.


Mate s niečim takým skúsenosti ? existuje človek ktorý by dokázal pomôcť ? nehladam klamárov ktorý na tom kasuju ale pomahaju a pritom dokážu z toho žít.
Našiel som aj rôzne domáce ritualý alebo bojím sa pritiahnuť na seba ešte niečo horšie, čierne sviečky atd.
vicktor
13.06.19,08:23
Psychiater alebo exorcista.
saiw
13.06.19,08:34
Bolo mi jasne že sa ozvu taký čo su absolútne neveriaci a budu si zomna uťahovať :D ale niesom osoba ktorá sa napája na nejaký iny vesmír čerpá energiu :D hladam lúdi ktorý to mali podobne a nejak to riešili.
Mila123
13.06.19,08:36
ak si kresťan, ako uvádzaš v karmu predsa nemôžeš veriť, v preliatie? tiež nemôžeš veriť.....
ozaj pomôže ti len psychiater
vicktor
13.06.19,08:47
neutahujem si
saiw
13.06.19,09:04
a čo by v mojom prípade riešil psychiater ? po ďalšie exorcista už je v tvojej odpovedi na mieste ale to je ako keby som volal kamion na 1 vrece cementu.
saiw
13.06.19,09:08
prepáč ale ďalší koment z cesty, ako kresťan som sa narodil, myslím si že na Slovensku si nevyberáš, a to že verím na nadprirodzeno je na psychiatra ? :D tato otázka bola pre lúdi ktorý veria tiež takže bb :)
misoft
13.06.19,09:18
saiw (Dnes 11:08) ...............ako kresťan som sa narodil, myslím si že na Slovensku si nevyberáš..............
-------------------------------------------------------------------------
Ako kresľan si sa nenarodil, len ako malý občan. Kresťanom sa stávaš pokrstením. Ale to ty si nemohol ovplyvniť - to tvoji rodičia..... takže i na Slovensku si môžeš vyberať - byť ateista, kresľan, žid, hinduista, moslim, šintoista..... Tvrdenie, že na Slovensku si nevyberáš je z tvojej strany blud a klamstvo.
Na nadprirodzeno častejšie veria tí, ktorí sú ovplyvnení akoukoľvek vierou - ostatní v tom vidia anomálie.

A ešte niečo: ak tvrdíš, že exorcista je nanič, že psychiater ti nepomôže, tak si zavolaj dušpastiera (farára), nech ti pomôže v tom a svätenou vodou dom očistí (i keď aj toto je z oblasti duchovno - teda vo viere).
vicktor
13.06.19,09:21
psychiater by riesil ci si v poriadku
(ked tvrdis ze stale vo vsetkom mas smolu a kazdy si na teba zasadne a pod.)
saiw
13.06.19,09:39
No ved na začiatku som pisal že som krestan, nepodporujem cirkev ako funguje, ale verim na boha a dalšie veci ktore som vymenoval, možem si veriť na čo chcem, a hladam ludi ktory to maju podobne a vedeli by mi pomocť.
korela
13.06.19,13:38
Načo do toho ťahať kresťanstvo, ide o jednoduchý princíp, fyzika akcia - reakcia, príčina - následok a pod. Keby sa z biblie nevyhodili určité pasáže ešte v 6. st. na želanie, veriaci by si boli aj dnes viac vedomí svojich skutkov.
V súčasnosti človek mení text Otčenáša. A je 21. st.
misoft
13.06.19,15:14
korela
13.06.19,15:58
Ako kultúrna vložka to ujde. :-)
jslancik
13.06.19,16:41
očividne veríš rôznym veciam. o kresťanstve nemôže byť ani reči... to, že vraj veríš v Boha - je napísané, že aj démoni veria (a trasú sa).

si úplne bežný človek. hovorí sa napr. že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. prípadne "sh*t happens". to, že za svojimi problémami hľadáš niekoho iného či niečo iné, je bežná vec. ľudia sú takí. skoro nikto si nechce priznať svoju chybu a čo viac, robiť nápravu. a občas sa niečo skrátka stane. treba sa naučiť hrať s kartami, ktoré máš. nie plakať za tými, ktoré nemáš či o ktoré si prišiel.

ak ti vadí, že musíš prechádzať tortúrou na letisku, tak tam prestaň chodiť. potom ti začne vadiť tortúra na hraniciach, policajné kontroly na cestách, nutnosť tankovania...

dlhodobé problémy v práci svedčia o tvojej povahe a prístupe k veciam. nie každý je vhodný do kolektívu a do podriadenej pozície. riešiť sa to dá osamostatnením sa. prípadne nájdením si organizačnej štruktúry (a miesta v nej), ktorá by ti vyhovovala. Alebo čo ja viem, zmeniť sa. nebyť napr. urazený nekomunikatívny introvert. prípade iné nevhodné kombinácie...

priateľka by mala porozmýšľať v pokoji nad správnou odpoveďou na nevhodné pokusy o komunikáciu. a nosiť slzotvorný sprej. prípadne sa naučiť úplne ignorovať (ja to tak robím pri žobrajúcich).
misoft
13.06.19,18:01
Veď to aj je.... :D
Terezia13
13.06.19,20:01
nič sa nedeje ani prekliatie nie, to je úplne bežný život tejto doby, netreba hľadať bubákov tam, kde nie sú, to je život a ten vie postaviť človeka do kadejakých situácií, vlastne nič zvláštne sa nedeje, nie je potrebné takýmto "príznakom" venovať žiadnu pozornosť a hľa život bude úplne iný a kľudnejší
saiw
14.06.19,08:54
konečne objektivná odpoved, sebavedomie vzbudzujuca, ale predsa si myslím že na moju osobu je vetšia smola ako by mala byť :D a práve niesom ani introvert ani žiadný povalač a pristupu k práci len mam proste smolu kde často sa stane že som na zlom mieste v nespravný čas, priklad pomôžem niekomu a nakoniec sa hodí vina na mna :D Ale diky za koment, určite si z toho niečo zoberiem.
Tweety
14.06.19,08:56
A neprispievaš k tej smole aj sám svojím správaním? Aj tu môže byť problém.
korela
14.06.19,20:37
Pre teba aj pre ostatných neveriacich a vyvracajúcich existenciu niečoho, čo existuje možno čo je ľudstvo ľudstvom, tvoria obsah povestí, aj slovenských, odporúčam knihu https://www.enigma.sk/ezoterika/choroby-z-nenavisti/. Našťastie autorom knihy je známy lekár psychiater s bohatou praxou, tak dúfam, že sa nestanem objektom zbytočných útokov.
Tento lekár spolu s MUDr. Gustávom Solárom najmä v úvode deväťdesiatych rokov v čase spoločenského chaosu robili osvetu na viacerých staniciach rozhlasu (vedeli prečo), a to pomerne často počas dňa, kde sa snažili vysvetľovať nebezpečenstvo vyslovenia tohto slova, pretože v rovnakom nebezpečenstve sa ocitne aj ten, kto ho vyriekne adresátovi, dostávajú sa spolu do väzby, takže tam nikto nie je víťazom, ak aj ostanú nažive, vždy príde k poškodeniu na oboch stranách. A smrťou nič nekončí, takže si treba veľmi rozmyslieť, čo kto komu povie a želá.
.
Tento link som vybrala zámerne kvôli tomu, že je tam uvedený celý obsah knihy, ktorý tu niektorých radiacich vyvedie z nevedomosti. Kniha sa predáva normálne v ďalších kníhkupectvách vrátane Panta Rhei a pod.
https://www.pantarhei.sk/knihy/zdravie-zivotny-styl/alternativna-medicina-ostatne/choroby-z-nenavisti.html
.
Aj preto nechápem, ako je možné, že tento text piesne nie je už dávno na indexe a púšťa sa do éteru, kde si ho ľudia memorujú bez ohľadu na vek https://hudba.zoznam.sk/janek-ledecky/piesen/proklinam/.
Hlboká nevedomosť.
.
Pre zadávateľa. Rob to, čo cítiš ty, ty nosíš svoju kožu, ide o tvoje pocity. Hľadaj, a určite nájdeš niekoho, kto ťa aspoň nasmeruje na cestu k niekomu, kto ti pomôže. V každom väčšom meste existujú pomaly skupiny alebo jednotlivci. Začni hoci i na fare. Ale začni. Existujú, ako sa dočítaš nielen osobné, ale aj rodové ... Je iba na tebe, komu zaklopeš na dvere, či psychiatrovi predpisujúcom klasickú farma liečbu, alebo niekomu, kto je vnorený do problematiky hlbšie.
http://www.ips-sk.eu/kurz/energoinformacny-system-cloveka/?iframe=true&width=80%&height=80%

Možno malá pomôcka, do googla - regresná terapia, rodinné konštelácie a s krátkym popisom problému popros o navigáciu, poznajú sa medzi sebou, mali by ti poradiť.
bettylou
14.06.19,21:38
musíš si tak od srdca veselo ... Ta do Pi.i s taku smolu! :D
delonka
16.06.19,10:29
V našej rodine to platí, otec nar.r.1910 mama 1915, a otec pred sobášom žil so staršou ženou, ktorá neuniesla to, že si ju otec nechcel zobrať a keď išli na sobáš, tak prešla popred nich s prázdnou kandličkou a vyriekla urieknutie na mamu a jej deti., bolo nás 6, už sme len 4, ale môžem potvrdiť, že ani jeden z nás nie je šťastný v manželstve, trápenie, podceňovanie, vážne choroby, veľmi skoré vdovstvo...no musím povedať, že už naše deti, sú šťastné, spokojné...a veľmi im to želáme...a ešte taká maličkosť, potom akože urieknutí, našej mame hnisal prst až jej hrozilo jeho odrezanie...všetky deti toto poznáme z rozprávania našej maminy a samozrejme, jej manželstvo, čiže našich rodičov bolo najhoršie...otec ju bil, mala zlomené rebrá, vybité zuby, 2x porúbaný nábytok...znášala to veľa rokov, nakoniec od otca odišla a na sklonku jeho života, bola schopná mu všetko odpustiť a prijať ho späť...na druhý deň po tejto ich dohode, otec dostal 3. infarkt a jeho posledné slová patrili našej mame, jeho manželke...
misoft
16.06.19,10:50
Alebo aj: Keď je šťastie unavené, sadne i na somára....Žiaľ, ja nie som somár......:D:D:D