Regan
13.06.19,16:32
Dobrý deň. Momentálne si hľadám prácu, a dozvedel som sa aj o tejto možnosti. Zaujímalo by ma, či s tým má niekto skúsenosť, poprípadne akú skúsenosť. A či je možné podľa toho , nájsť si primeranú prácu vzdelaniu aj tu na SK. ( Svoje vzdelanie uvádzam v otázke.)
jslancik
13.06.19,15:18
podľa napísaného uvažuješ dosť zvláštne (ale žiaľ štandardne).

poviem ti tajomstvo - vôbec nezáleží na tom, akú máš školu (pokiaľ sa nechceš uchádzať o vysoko postavené miesta, kde sa to výslovne vyžaduje). Záleží na tom, čo vieš. V súčasnej dobe je prebytok absolventov VŠ a nedostatok tých, čo skutočne vedia robiť. A títo (väčšinou pred pár rokmi absolventi SOU či iných "podradných" učňoviek), sú veľmi cenení. Nepíšeš, čo si vyučený (a čo vieš robiť). ale je nedostatok snáď všetkých šikovných ľudí. vodári, inštalatéri, stavbári všetkých druhov, zvárači, kuchári... či už doma, alebo v zahraničí.

Ďalšie tajomstvo ti poviem - na 90% sa to rieši cez živnosť a externú spoluprácu. ak hľadáš zamestnanie (pracovný pomer), tak to bude komplikované (a nevýhodné pre obidve strany, vysvetľovať sa mi to nechce).

Tajomstvo č. 3 - manuálne šikovní ľudia si nemusia hľadať prácu cez LinkedIn. Myslím, že je to skôr sieť pre ľudí zameraných nie na prácu rukami.

Odporúčam hľadať partiu ľudí pôsobiacich v obore, ktorý ťa zaujíma (ktorý chceš robiť). Kľudne začať od piky (alebo ak si trúfaš, tak aj nie). Ak si šikovný, rýchlo to zistíš a ostatní tiež. A keďže je šikovných ľudí nedostatok, tak...