lenka0407
13.06.19,19:48
uz som odpoved hladala aj v nasledujucom linku..tak sa nebudem az tak velmi rozpisovat..chcem poziadat o okamzite ukoncenie pracovneho pomeru ,potrebujem vediet ci mozem ako cast nevyplatenej mzdy uviest aj nevyplacanie sobôt podla zakonnika prace...Ako to pravne osetrit,sformulovat,aky zakon alebo paragraf uviest ,aby to bolo v poriadku....Prosim je to pre mna surne,za vsetky odpovede dakujem
https://www.porada.sk/t316930-okamzite-ukoncenie-pracovneho-pomeru-zo-strany-zamestnanca.html#post3100880
Uprednostim radu právnika, ale ktokoľvek sa v tom vyzná budem mu po vďačná
Práve preto som pripojila aj zmluvu a ostatné dokumenty, aby ak tam je niečo kvôli čomu to nemôžem okamžite ukončiť, resp. Či môžem neplatenie sobôt použiť ako dôvod na ukončenie... My niekto potvrdil resp. Vyvratil... Alebo povedal ako to ukončiť.... Ak by som mala naštudovane právo, tak tu nie som...
misoft
13.06.19,19:40
A čo na to vraví zákon?
Hľa: zze/2001-311/69/1/b
A máš tam dôvod, formuláciu a i patričný §
lenka0407
14.06.19,05:46
Dakujem krasne ,vy ste mi k tejto teme odpovedal aj skor...len sa chcem uistit,ze nie je potrebne aby som to dokazovalo,ze nemam tie soboty platene(on to vie aj sam ze soboty nam pise 0hod....ved mam pasky) a len doplnujuce informacie...cize uvediem to co ste mi poradil,pri okamzitej vypovedi som si nasla ze neplynie ziadna vypovedna lehota a nie je potrebny ani suhlas druhej strany
https://www.ekariera.sk/magazin/okamzite-skoncenie-pracovneho-pomeru-ako-na-to/

takze ak uvediem datum k 30.6 a odovzdam mu to ,pripadne zaslem pre istotu aj doporucene nema ako ma zdrzat.

A este na jednu vec sa chcem spytat vo firme sa inventura nevykonavala uz 3roky,pred 2rokmi ciastocna,medzi tym sa vsak predajna stahovala do inych priestorov,sme prepojeny aj s inou predajnou a pristup tam maju aj iny ludia ,mam sice podpisanu hmotnu zodpovednost(na staru prevadzku,kde som mala kod na poplasne,tu ho nemame),,ale cele je to tam jeden velky zmatok,nepostahovane stare zakazky,atd....ja mam sice vsetkych zakaznikov na poriadku a ciste svedomie...ale mozu na mna nieco nasit,...?Ja predsa nemam zodpovednost ,za kolegynu,ktora sice hmotnu zodpovednost nema,ale veduci vedia a dovoluju jej tam byt aj samej kedykolvek....ci uz pred zacatim pracovnej doby,alebo dlhsie po skonceni...
veronikasad
14.06.19,06:06
Ak chces so zamestnávateľom vybabrať, nájdi si právnika. Dnes je 14.6. a chces poslat oznamenie o okamzitom skonceni pracovného pomeru k 30.6.???.
lenka0407
14.06.19,06:13
Prepacte,nechapem vase rozhorcenie, s nikym nechcem vybabrat,chcem odist,lebo od 1.7mam moznost nastupit do inej prace...a pokial viem ludia koncia aj z dna na den..jeden den donesu vypoved a viac nenastupia a predsa o tom je ta okamzita vypoved
lenka0407
14.06.19,06:24
A keďže viem, že každému kto pred tým odchádzal z tejto firmy robili problémy, chcem sa tomu vyhnúť a mat všetko na poriadku, preto si radšej všetko hoc aj 3 krát potvrdím...
kopretinka
14.06.19,06:37
Prečo by s ním ona mala vybabrať,to on vybabráva s ňou.
kopretinka
14.06.19,06:40
Okamžité skončenie je okamžité,nie za dva týždňe,aby ti mohol ešte dva týždne robiť zle?a nemysli si,že ti zaplatí éšte aj za jún.Načo tam chceš ešte ďalšie 2 týždne robiť zadarmo a čakať,kým urobí inventúru a hodí ti manko na krk?
lenka0407
14.06.19,09:34
Ďakujem
lenka0407
14.06.19,09:59
Chcela som byť lojalna aj keď neviem prečo.. A od robiť celý mesiac... Ale samozrejme ze v ten deň kedy som odovzdala ukončenie prác. Pomeru už by som viac neprišla. A teda co som našla podľa ZP by mi mal vyplatiť náhradu mzdy... http://www.epi.sk/odborny-clanok/Skoncenie-pracovneho-pomeru-zo-strany-zamestnanca-1.htm
veronikasad
14.06.19,11:20
Zakonnik práce nepozná pojem okamžitá vypoved.

Ak sa chces obhajovat sama, dôkladne si naštuduj par.69 Zakonnika prace, pretoze okamzite ukoncenie je platne len v prípade presne definovaných skutocnosti, ak je dodrzana lehota v zmysle par.70 ZP.

Pocitaj s tym, ze ak máš hmotnu zodpovednost za zasoby, nebude cas na vykonanie inventury za tvojej pritomnosti a tazko budes preukazovať mieru zavinenia na pripadnom manku. Preto som ti doporucovala dat sa zastupovať pravnikom.
V pracovnej zmluve mas dosť podrobne definovany postup v prípade ukoncenia pracovneho pomeru...
kopretinka
14.06.19,16:34
Keď si nastupovala,bola v tvojej prítomnosti urobená inventúra?