kampari
14.06.19,14:47
Pekný horúci deň všetkým....jedno usmernenie, ak by niekto mohol.
Dodávateľ nám vystavil dobropis s dátumom vystavenia 26.04. (zasiela faktúry v elektronickej podobe).....ale my sme sme bohužiaľ ten mail v 4/2019 prehliadli pravdepodobne a našla som tu faktúru - dobropis až teraz (lebo nám ho v 6/2019 preplatili)....musím podať dodatočné DP, alebo správne uvažujem, že keď si dám pečiatku "došlo dňa" dnešný dátum, lebo teraz sa mi ten dobropis dostal do ruky, môžem doklad zahrnúť do 6/2019? Ďakujem krásne
Sarlotka
17.06.19,12:27
kampari
17.06.19,20:46
"V prípadoch, keď je povinný platiť daň príjemca tovaru alebo služby sa oprava uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane." ......čiže z toho mi vychádza, že môžem dobropis zaúčtovať v júni?
Sarlotka
18.06.19,08:41
trošku ste ten § usekli :) pokracuje takto
Ak platiteľ doklad o oprave základu dane nedostane do 30 dní odo dňa, keď nastala skutočnosť podľa § 25 ods. 1, ktorá má za následok zníženie základu dane, opraví odpočítanú daň v zdaňovacom období, v ktorom uplynulo 30 dní odo dňa, keď nastala skutočnosť podľa § 25 ods. 1; ak sa oprava odpočítanej dane vzťahuje na nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo dodanie tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň príjemca plnenia, platiteľ súčasne opraví aj základ dane a daň podľa § 25.

tj. najneskôr v tom zdaňovacom období kedy uplynie 30 dní od skutočnosti
kampari
20.06.19,14:10
ďakujem.