IvetaH
17.06.19,11:19
V práci mám kolegu vedľa mojej kancelárie, aj napriek zákazu aj zákonom, hulí tam ako komín, máme len sadrokartón medzi sebou, tak mám smrad v kancelárii neskutočný. Nepomáha žiadny rozhovor s ním a volať ochranku na kolegu by dopadlo asi tak, že ma kolektív odsúdi. Sme tu piati na chodbe, som jediná, ktorej to vadí, ostatné majú mužov fajčiarov, tak im to až také hnusné nepríde.
Hľadala som, či niečo neexistuje na elimináciu toho smradu, ale ujko google mi vyhadzuje len rôzne rady pre fajčiarov, ako sa im bude lepšie fajčiť. Prosím vás nemáte nejaký recept, ako odstrániť ten zápach alebo u neho alebo u mňa. Najlepšie by bolo, keby ten jeho smrad nešiel ku mne, keby bolo niečo, čo mu ten smrad eliminuje už v jeho kancelárii. A prosím nepíšte mi čo hovorí zákon, všetci to vieme, ale sme takí akí sme.
Ďakujem
ivka70
17.06.19,09:24
Neexistuje, jedine mozne riesenie je prestat v tej miestnosti fajcit.
A potom este dlho bude smrad v stenach, malovke a pod., aj to bude treba odstranit.
Tu ide o zdravie, pasivne fajcenie je casto horsie ako to aktivne, by som ho upozornila, ze ak neprestane, budem to riesit oficialnou cestou,
Ze ked chce fajcit, nech si zaobstara elektronicku cigaretu do kancelarie alebo ide s cigaretou von, na miesto na to urcene. Brat ohlad na ineho ci na to, ze kolektiv ta odsudi, nema zmysel. Jednoducho upozornit a ak nepomoze, potom riesit, radikalne.
Nandrolon
17.06.19,09:38
Nepomohla by aspoň trochu nejaká čistička vzduchu?
bodliak
17.06.19,09:46
Starý vtip hovorí, že: " Cigaretového smradu sa najľahšie zbavíme zapálením PET fľaše. " Skús ju zapáliť v jeho kanceláriii.
ivka70
17.06.19,09:50
Nie, na cigaretovy smrad cisticka nie je, ciastocne by pomohlo urobit dokonale odvetranie (ako maju niektore bary a pod.), ale to je tak vysoka investicia, ze pochybujem, ze to nejaky zamestnavatel uhradi.
Mila123
17.06.19,10:39
počkaj kým pôjde do dôchodku
IvetaH
17.06.19,10:52
Ma naštve ešte viac, tak mu to urobím.
buchač
17.06.19,10:52
IvetaH
17.06.19,10:55
Ivka je to tak ako píšeš, len je ťažké potom zostať v kolektíve, ktorý ťa nechce. Dnes som požiadala správcu o výmenu kancelárie na iné poschodie. Tak uvidím, čo bude.
ivka70
17.06.19,10:59
Ved ako pisem, odvetravace su. ak to ma len cirkulovat vzduch v miestnosti (akozecistenim), tak neverim, ze to take zariadenicko zvladne .....
vicktor
17.06.19,11:59
Co na to sef?

Napisem radu, ale ci budes mat dost odvahy ju realizovat.
Pred mnohymi rokmi mi rozpraval jeden pan ako odnaucil fajcit jeho kolegynu.
Ked ziadne prosby, dohovory a vyhrazky nepomohli, nachystal si kybel vody. Akonahle si baba zapalila, vylial to na nu. Ona zurila, ale on jej povedal "Videl som ze sa z teba dymi, chytil ti sveter a mohla si zhoriet aj ty cela. Dakuj mi, ze som ti zachranil zivot."
Koniec, dobru noc, deti.
avalik
17.06.19,12:05
a co na to vedenie firmy?
IvetaH
17.06.19,12:30
Šéf by ma podporil, len sa musím oficiálne sťažovať. Lenže sedí v inom meste, je mu tam dobre, ale ja zostanem v kolektíve. Preto sme sa dohodli na výmene kancelárie.
Oliwa
17.06.19,13:15
Ty pôjdeš do tej jeho? Aha, na iné poschodie...
misoft
17.06.19,16:03
Ak nepomáha ani dohovor, ani vedenie - tak pomôže jedine podanie na IP. Uplatniť toto:
zze/2004-377/7/1/g/1
A IP sa na to pozrie - je to porušenie zákona, takže vedenie bude nútené to riešiť.
Ak nepomôže - domáhať sa svojich práv hoci aj súdne.
korela
17.06.19,16:30
V tomto smere je dnes "zlatá" doba, je nádej sa k niečomu dopracovať.
Na mojom prvom pracovisku pred 89 sme v kancelárii sedeli štyria, z toho traja silní fajčiari, v zime to bolo beznádejné. Moje žiadosti prešli od prvého článku až po riaditeľa, skončilo na Slov. odborovej rade, nikto mi nepomohol. Nedovolili mi ani presťahovanie do inej kancelárie, rovnaký odbor iba s iným úzkym zameraním.
Pasívne fajčenie - pri trojdňovom prac. voľne som dostala abst. príznaky. Riešenie odchodom z pracoviska.
pepsikova
18.06.19,22:05
..v kovovej miske (z hrášku alebo zavarenej kukurice/ zapáľ bobkový list..a môžeš sa vyhovoriť, že je to prostriedok proti komárom a muchám, ktoré ťa jedujú..po troche to môžeš páliť celý pracovný čas..ak by niekto mal niečo proti, vysvetli, že fajčiar je nebezpečnejší,ako malý plamienok v miske..
vicktor
19.06.19,06:48
Toto ma vycistit vzduch? Len co bude mat viac dymu.
vicktor
19.06.19,06:51
Poznamocka - tebe ide o toho fajciara aby mal cisty vzduch?
pepsikova
19.06.19,07:57
..ten vzduch tam nevyčistí nič-lebo dymom je napáchnutá stena a všetok nábytok..ale može si aj kúpiť v drogoške spreye,vône do bytu alebo inú chémiu..bobkový list prevonia miestnosť aspoň trochu ekologicky..ale proti ľudskej hlúposti bojovať nevie, to je fakt..
Ing. Ľubomír Janoška
19.06.19,08:45
Možno že proti ľudskej hlúposti by lepšie zabral paprikový sprej (?)
dmc
19.06.19,15:15
sorry - ale vysral by som sa na cely kolektiv - ak kolega nerozumie ze nema v kancelarii fajcit - ak zacne fajcit - strhni zo steny hasicak a vystriekaj ho na "zdroj" !
dmc
19.06.19,15:21
inicitivna prevencia... (mozu byt pokazene-nahoda je svina)
bodliak
19.06.19,15:22
Keby mali požiarne hlásiče ...
Nejaký by si mohla zaobstarať a nechať to tam pískať, keď je ona preč a oni v robote.
Ona dýcha => oni počúvajú.
misoft
19.06.19,15:22
Hmmmmm.... že si pozeral Policajná akadémia: Misia Miami - scéna v lietadle....:D:D:D
pavol54
19.06.19,17:32
viktor, mala by si tiež nájsť muža fajčiara:)
pavol54
19.06.19,17:35
No jediné čo zaberá je nevolno, ja som nemohol presvedčiť jedných aby nefajčili tak ma začalo napínať na vracanie, riziko že dostanú požuté raňajky na košeľu ich primälo k zmene správania