sgm
30.08.06,10:39
Ahojte poraďáci, vlastne to ani nie je môj problém, ale predsa sa spýtam. Kolegyňa podala v práci výpoveď z PP s tým, že by skončila 31.8.2006 - po dvoch mesiacoch výpovednej lehoty. Medzičasom jej šéf zvýšil plat, avšak výpoveď pred ňou roztrhal s tým, že ju tým ruší...:( , pokiaľ viem, výpoveď bola podaná písomne, mala ju aj písomne zrušiť. Lebo dnes ráno oznámila, že končí a zajtra si ešte berie dovolenku, ktorá jej ostáva.. Takže, aký je v takomto prípade postup?
Bea
Gabi03
30.08.06,08:45
Ja si myslím, že tu ZĽ nič nezmôže, ak zamestnankyňa podala písomne výpoveď a má o tom doklad (doručenka, potvrdené prevzatie...).
Skôr vzniká morálna otázka, že pri zvýšení platu ZC upozornil ZĽa o trvaní výpovednej doby. A taktiež, či už teraz upozornil na skončenie PP.
sgm
30.08.06,09:05
Ďakujem krásne. Nuž k tej morálke - mala oznámiť svoje rozhodnutie - čas jej nikto nedal, dokedy tak má urobiť a mám taký pocit, že náš šéf si myslel, že roztrhaním výpovede je všetko vyriešené. Len ja mám nedobrý pocit, že zasa slúžiť ako "hromozvod" šéfových emócií, aj keď som pri tom ich spoločnom jednaní nebola.
Bea