cmd
18.06.19,12:22
Prosim o radu. Mam televizor phillips 24PHS4031/12, modul CAM IRDETO Smit (vid foto). TV registruje modul ale nefunguje, pripajam foto s chybovymi hlaseniami. Vie niekto pomoct?
buchač
18.06.19,12:03
Na foto č. 1 máš vypísanú chybu.
Čiže google a následne Skylink informuje, že

E06-4

Chyba karty. Prekontrolujte správne vloženie dekódovacej karty Skylink do satelitného prijímača/modulu. Karta sa vkladá čipom dozadu a hore, alebo čipom dozadu a dolu. Pokiaľ ani takto nedôjde k náprave, môže ísť o poruchu dekódovacej karty. Pred odoslaním karty k reklamácii ale ešte odporúčame otestovať túto kartu v inom satelitnom prijímači (najlepšie v niektorej predajni satelitnej techniky).
https://www.skylink.sk/chybove-hlasenia-v-satelitnom-prijimaci

Ak si dobre vložil kartu, to znamená poriadne zasunúť na doraz, je tam taký prirodzený odpor....jak do panny nebozkávanej. ;) :D
Ak nebude signál, tak potom ostáva už len zbehnúť k predajcovi...nech sa pozrie na modul a aj na kartu.
cmd
18.06.19,12:20
v jednom instruktacnom videu hovorili ze nemoze byt hocikaka karta v roznych moduloch, ja mam kartu skylink vymena a modul som kupovala samostatne, mam za to ze bola vlozena spravne, tak ja neviem.
bodliak
18.06.19,13:42
Očisti kontakty. Potom skús znova a na druhý pokus kartu otoč. Ak stále nič, vyskúšaj kartu v inom module alebo inú kartu v tvojom module.
misoft
18.06.19,14:16
v jednom instruktacnom videu hovorili ze nemoze byt hocikaka karta v roznych moduloch, ja mam kartu skylink vymena a modul som kupovala samostatne, mam za to ze bola vlozena spravne, tak ja neviem.
Pozri sa na ten CA modul. Ak má na sebe logo Skylink, príklad:
https://cdn.nay.sk/images/img-1100/7/145757.jpg
tak po správnom vložení (buchač presne popísaôl, ako na to), CA modul musí kartu detegovať.
Ak ani po pokusoch rôzneho vkladania nereaguje - skoč do obchodu s elektrom, nech skúsia na akomkoľvek TV s DVT-S/S2 vložiť CA modul s kartou - telka by mala reagovať (samozrejme, že nič nenaladí, ale oznámi o sobe svoje údaje. Sú aj SAT prijímače, kde sa vklada buď CA modul s kartou, ale aj prijímače, ktoré majú štrbinu pre kartu. Aj na tých sa to dá vyskúšať - karta musí načítať o sebe svoje údaje.
Ak ani tam nebude kladný výsledok - karta je v háji a tak nech Skylink ju vymení.