garamount
18.06.19,16:16
Ahojte, odberatelia mi uhrádzajú faktúry na s.r.o. prevodom. Raz za čas ale prijmem hotovosť. Doteraz som to robil tak, že som si následne sám sebe vložil na podpikateľský účet danú sumu s uvedením VS faktúry? Môžem to takto praktizovať aj doteraz, alebo musím mať ekasu?
veronikasad
18.06.19,14:36
Odberatelovi si dal aky doklad o uhrade?
Žabinka
18.06.19,14:44
faktúry za čo..
za tovar - musíš mať RP, ak prijmeš tržbu za predaný tovar v hotovosti..
za službu ktorá sa nachádza v prílohe č. 1 Zákona o Rp - musíš mať RP ak prijmeš platbu za službu v hotovosti..
ak si vkladáš na Bú s VS, môžeš to robiť, kým ti na to DU nepríde napr. pri kontrole tvojho obchodného partnera, ktorý bude mať v účtovníctve tvoj PPD, ak si mu ho vystavil za úhradu faktúry.. napríklad..
a čo tak zriadiť si VRP, je to nenáročné, bez poplatkov, a hlavne legitímne.. ;)
Katy a R
18.06.19,14:57
od 1.7. sa predsa na povinnosti používať kasu nemení nič. mení sa len to, že od toho dátumu bude "napojená" na DU .
Ak si mal povinnosť používať kasu - kuk príl zákona o ERP - tak si to ani doteraz, že "raz za čas nepraktizoval" správne. - odpovedz na otázku veroniky (však tvoj odberateľ môže mať zbytočné problémy- bez dokladu??)
- inak - máš tu už plno odpovedí k tomuto - treba využívať vyhľadávanie☺
garamount
18.06.19,20:10
Papierovy paragon, alebo ziadny. To boli len fyzické osoby, potvrdenie nepotrebovali.
garamount
18.06.19,20:12
Aha, presne to potrebujem - nenáročné a bez poplatkov. Idem to mrknúť. Ďakujem.
veronikasad
18.06.19,20:16
čo bolo predmetom fakturácie ?
garamount
18.06.19,20:18
Služby. Vypracovanie projektovej dokumentácie.
veronikasad
18.06.19,20:20
SK NACE na DP ?