karka
19.06.19,12:15
Zamestnankyna pracovala na skrateny uvazok, ktory ziadala zvysit na plny uvazok, s cim najskor majitel nesuhlasil. Dohodli sa na ukonceni PP. Nasledne sa dohodli, ze teda OK majitel si uvedomil, ze ju potrebuje a tak na druhy den uzatvorili novu pracovnu zmluvu s plnym uvazkom a uvedenim skutocneho pomenovania vykonavanej prace, ktoru uz vykonavala aj na ten skrateny uvazok. Dievca si teda vyjednalo lepsi plat (nova zmluva od12.1.2019). Ostala tehotna na matersku pojde este v 2019. Na SP jej povedali, že materska sa jej bude pocitat z roka 2018. Vraj oni tu novu zmluvu nepovazuju za prerusenie poistenia. Uz ste sa s tym stretli? Ja som sa to snazila najst v zakone, ale marne.
Dakujem za nazor radu....
Katy a R
19.06.19,10:38
však ten necelý január 2018 jej už až tak veľa škody v priemere neurobí - či máš zle rok?
Už či je to tak,či tak - postupujú takto: cit zo stránky SP (nem - podmienky nároku)
"na účely určenia rozhodujúceho obdobia sa nemocenské poistenie zamestnanca rovnakého typu u jedného zamestnávateľa, ktoré zaniklo a následne vzniklo nasledujúci kalendárny deň, považuje za nepretržité (§ 20 ods. 1 tým nie je dotknutý)"
Naozaj mohla dať tam pauzu 1-2 dni, keď už ;)
karka
19.06.19,11:37
Dakujem Ano zly datum. A vies aj v zakone kde to najdem?
Katy a R
19.06.19,12:37
nuž keď ide o rok 2019, ako si opravila, tak je to veru škoda - bolo to treba lepšie premyslieť!
citujú § 20;) - v tomto prípade je dôležité (ako aj píšeš), že ide o tú istú prácu. (pozrela si to celé na stránke SP?) Inak aj tu na Porade nájdeš konkrétne prípady
karka
20.06.19,05:44
V zakone to nepisu. Ani v § 20. Len SP to ma na stranke. Praveze na PZ je praca zmenena. Ona mala casnicku a pritom riadila chod celej prevadzky. V novej PZ uz ma prevadzkarku.
Katy a R
20.06.19,06:37
v zadaní píšeš, že robí to isté, čo aj na ten skrátený úväzok ;) ... SP to posudzuje tak, ako majú na stránke. Nie je to nové poistenie podľa nich. Neviem veru, či zoberú do úvahy, že ide o inú "funkciu" ?
nikola245
20.06.19,08:40
Mala som takýto prípad otecka na materskej. Je to ich vnútorné usmernenie. V minulosti nebol problém až od určitého času to tak berú. Nepomohlo ani odvolanie