sidoniapo
20.06.19,12:51
Prosim o radu, ci je mozne poziadat byvaleho zamestnavatela o vymaz mojich udajov, t.j. mena a priezviska.

Ked napisem svoje meno do google prehladavaca, objavi sa pri byvalom zamestnavatelovi. Co mne prekaza. Mozem oslovit byvaleho zamestnavatela, aby na zaklade GDPR odstranil moje osobne udaje ? Nepracujem tam uz 10 rokov. Aky argument mam pouzit?
Ing. Ľubomír Janoška
20.06.19,11:01
Máte právo žiadať o výmaz Vašich údajov, ktoré Váš bývalý zamestnávateľ zverejnil - bez dosahu na potenciálne kópie zverejnených údajov.
Nemáte právo žiadať o výmaz údajov, ktoré súvisia s Vašim sociálnym poistením (pokiaľ nenastúpite do dôchodku).
Máte právo žiadať o výmaz údajov, ktoré súvisia s platením preddavkov na daň z príjmov, ale až po uplynutí 10 rokov po skončení účtovného obdobia, v ktorom Vám zamestnávateľ vystavil posledné zúčtovanie dane z príjmov.
Máte právo žiadať o výmaz údajov, ktoré súvisia s pracovnou disciplínou, po uplynutí 3-ročnej premlčiavacej lehoty.
Máte právo na výmaz údajov, ktoré sa nespracúvajú na základe zákona, bezodkladne po skončení pracovného pomeru - napríklad súkronné telefónne číslo, súkromná adresa elektronickej pošty.
ivka70
20.06.19,11:15
Nemyslim si, ze udaje v googli zabezpecuje tvoj byvaly zamestnavatel.
To, ze google zobrazi meno tvojho zamestnavatela pri tvojom mene moze ist napr. z linkedin, ci ineho portaslu, kam si si tie udje kedy si ulozil.
Musel by si patrat, odkial tie udaje vlastne zobrazuje.
Pochybujem, ze ma exzamestnavatel 10 rokov na svojej stranke tvoje meno.
sidoniapo
20.06.19,11:19
jedna sa o skolstvo, ked som si zadala svoje meno do googla, vyskocili linky a ked som na to klikla, otvorili sa dokumenty tej institucie, napr. moje pracovne zaradenie., kde je moje meno. Vadi mi to, nakolko uz 10rokov tam nepracujem. Cim mozem argumentovat?
misoft
20.06.19,11:31
https://www.google.com/webmasters/tools/legal-removal-request?hl=sk&pid=0&complaint_type=14
Vyplniť. Uviesť web stránky, ktorých sa to týka, alebo kde sú tvoje údaje spomenuté.
Google sa tým MUSÍ zaoberať (vyplýva to z nariadenia EÚ) - a to aj v prípade, že je to americká firma, pre EÚ platia na ňu EU pravidlá.

Ak bude žiadosť prijatá - vymažú tieto údaje, alebo úplne vymažú uložené dáta, prípadne zablokujú stránku.
Ing. Ľubomír Janoška
20.06.19,12:00
Ak sú to stránky, ktoré prevádzkuje Váš bývalý zamestnávateľ, stačí mu napísať, že na základe ust. čl. 17 Nariadenia 2016/679 (GDPR) žiadate o výmaz Vašich zverejnených údajov (uveďte presne kde).
Ak to nie sú stránky Vášho bývalého zamestnávateľa, ale ich repliky u Google, prípadne inde,treba postupovať tak, ako popísali ivka70 a misoft.