baninka
30.08.06,11:29
Prosím vás, ako mám postupovať, pri fakturovaní kancelárskych potrieb do štátov, ktoré ešte nie sú v EU?
Ide konkrétne o Chorvátsko a Bosnu a Hercegovinu. Par. 43 - oslobodenie od DPH tam samozrejme nemôžem uplatniť, ale neviem ktorý par. vôbec môžem uplatniť.

viete mi prosím poradiť?????Som zúfalá, dnes to musím spraviť...:mad:
ANNA
30.08.06,09:37
§ 47 Oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb
baninka
30.08.06,09:54
práve som došla k tomuto paragrafu a vydýchla som si, myslím že splňam podmienku, že ja ako platca tovar vyveziem resp. odošlem a keď mám o tom doklad + doklad z colnice o prepustení tovaru - mám nárok na oslobodenie od DPH.
Je správne moje tušenie, že tento prípad vôbec nevstúpi do súhrnného výkazu, nakoľkonejde o EU?
Veľká vďaka.
baninka
30.08.06,10:06
Potvrdili mi to na daňovom úrade, Služby pre verejnosť sú naozaj prínosom. je správne uviesť na faktúre aj poznámku že postupujeme podľa par. 47 zákona o DPH, aby to v prípade kontroly bolo ľahšie identifikovateľné.
daniek
30.08.06,10:07
.
Je správne moje tušenie, že tento prípad vôbec nevstúpi do súhrnného výkazu, nakoľkonejde o EU?
Veľká vďaka.

áno do SV nevstupuje
baninka
30.08.06,12:30
Prosím, viete niekto, ako postupovať keď je v par. 47 uvedené, že musím mať aj potvrdenie z colnice o prepustení tovaru mimo štáty EU?
Mám ja sama požiadať colný úrad? Sú na to tlačivá resp. treba priložiť aj kopiu dokladu od prepravnej spoločnosti? Pýtala som sa na to aj pána z prepravnej spoločnosti DHL ktorí organizujú prepravu ale nevedeli mi vôbec poradiť...

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.