Dáša_
21.06.19,12:13
Už pár dní si v obchodoch všímam, že tlačenie bločku trvá nejak dlhšie. Konkrétne som si to všimla v Kauflande a v Lidli. Traja ľudia predo mnou a rad sa nehýbe. Dnes som sa aj pýtala predavačky, či nahodou netrvá to tlačenie bločkov dlhšie. A ona sa na mňa pozrela a hovorí. Žiadnou náhodou, trvá to oveľa dlhšie. Nahodenie položiek celého nákupu mi trvá kratšie, ako konečné vytlačenie bločku. Ľudia sú už dávno preč.

Osobne predpokladám, že je to práve tým online prístupom na internet. Má niekto podobnú skúsenosť? Lebo teda, zatiaľ myslím, že snáď nie je ani polovica prevádzok pripojená. Veľko obchody zrejme áno.

Tak by som sa opýtala s klasikom: "Kde udělali soudruzi z NDR chybu?"
bodliak
21.06.19,10:38
Veľký brat počúva.
A nie len to, on v tomto prípade musí aj odpovedať. A tá odpoveď ide na bloček... Až keď veľký brat odpovie, až potom sa bloček dotlačí.
Dáša_
21.06.19,11:29
No, ešte si zrejme užijeme :D
Jarka 1
21.06.19,11:41
No, to ešte len bude prča, ak si veľký brat zmyslí, že si urobí napr. modrý pondelok a nebude odpovedať. :D
Dáša_
21.06.19,11:45
a to som bola na nákupe v piatok ráno. Ktovie, čo sa stane pred nejakými dňami voľna ... Uvidíme :D
marta.96
21.06.19,12:30
Tak ja si to už užívam od 1.6..Sú zákazníci co po mne zazeraju a myslia si, že im nechcem dat bloček..ešte keď ti vypadne náhodou net,stále vypisuje nejakú chybu... zdá sa mi celkovo pomalšia..cele zle..
Jarka 1
21.06.19,12:36
Všimla som si v poslednej dobe, že pokladníčka doblokuje, urobí ťuk a čaká, pozerá niekde "do blba", vrtí sa na stoličke za pokladňou. Až pri čítaní tejto témy mi docvaklo vo co gou.
marta.96
21.06.19,12:39
Áno musíš čakať,zákazník je už z nákupom dávno doma a tebe len vtedy tlači bloček..
misoft
21.06.19,13:02
Jáááj.... bratia Češi by ti mohli o tom rozprávať..... Nakúpi, predavačka ťukne a čaká, zákazník čaká a potom vyskočí "Chyba připojení......" :D:D:D
To isté bude i u nás. A najmä pri tej penetrácii internetového pripojenia, keď niekde ešte idú na DSL, v lepšom prípade ADSL.....
Doplnenie: spomeňte si, ako sa mnohí skúšali pripojiť na FS... portál, servery jednoducho PADLI. Prečo? Lebo niekto síce deklaroval, že to bude schopné vykonať 100000 prihlásení za minútu, lenže v skutočnosti to bola len desatina - neboli na to softvérovo, ani hardvérovo pripravení. To isté bude aj s tou eKasou. Ak napr. 100 pokladní, prihlásených k eKase vyšle požiadavku, ale server dokáže pripojiť len napr. 70 pokladní v danom okamihu - tých 30 musí čakať. Lenže než sa dostanú k pripojeniu, príde ďalších 100 požiadaviek a výsledok? Už bude na pripojenie čakať 60 a bude to neustále rásť do tej doby, až klesne množstvo požiadaviek a vráti sa to na reálnu kapacitu. To isté totiž zažili aj v Čechách.... tiež tam na vydanie dokladu niekedy čakali aj minútu.
kopretinka
21.06.19,16:24
V tescu som nezbadala,žeby to bolo pomalšie,ani v lidli.
misoft
21.06.19,18:43
Ono asi takto.... Lidl, Tesco, Kaufland - všetky kasy sú na podnikovej sieti, ktorá ich prepája potom ďalej, takže údaje o platbe prechádzajú cez ich server. Kasa ale nemusí čakať, vytlačí hneď. Záznam medzitým je odoslaný na FS. Potvrdený, kasa prijme dodatočne. Všetky transakcie sú ukladané na hlavnom serveri predajne/hypermarketu.
kopretinka
21.06.19,22:45
Ale Dãša píše,že si to všimla v kauf.a lidli,
bodliak
22.06.19,09:07
Žiadne dodatočne. Kasa musí na ten lístok časť odpovede vytlačiť, unikátny identifikátor, ktorý pridelí FS. Takže tlačenie na tú odpoveď čaká. Odpoveď by mala prísť do 2 sekúnd, to je nastavené maximum.