Ing. Ľubomír Janoška
21.06.19,12:22
Dá sa konečný užívateľ výhod nahlásiť cez portál slovensko.sk? Ak áno, tak ako?
Alebo sa to dá iba cez portál justice.gov.sk s platenou aplikáciou na podpisovanie qsign?
anula1975
10.07.19,07:40
áno, dá sa aj slovensko.sk podať:
návrh na zápis v OR SR vykonáte cez portál slovensko.sk nasledovne:

1. Ako prvý krok je potrebné vyplniť daný formulár. Formuláre nájdete na: http://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-register-SR/Formulare-na-zapis-zmeny-do-obchodneho-registra-pre-podania-v-elektronickej-podobe.aspx

Po jeho vypísaní, je potrebné formulár uložiť vo formáte xml (hore vpravo kliknete na Vygenerovať súbor a následne dáte formulár prevziať). Názov formulára Vám odporúčame nemeniť.

2. Takto uložený formulár môžete bezplatne podpísať na stránke zep.disig.sk

Na tejto stránke Vám odporúčame podpísať aj všetky prílohy, ktoré budete prikladať k podaniu.

3. Následne sa prihlásite na portál slovensko.sk. Elektronickú službu "Návrhy na zápis, zmenu a výmaz údajov v obchodnom registri" nájdete na: https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?externalCode=OR_48033
Kliknite na "Prejsť na službu", systém Vás presmeruje na danú službu.

4. Zadáte požadované údaje a zvolíte "Nahraj dokumenty". Dokumenty označené ako povinné je potrebné poslať spolu s podaním. Dokumenty označené ako nepovinné, ktoré neprikladáte, odstráňte.

5. Prostredníctvom tlačidla Prehľad podania > si prezrite celé podanie a po kontrole je možné podanie odoslať prostredníctvom tlačidla Odoslať

A už ste vypĺňali to tlačivo? Ja totiž zas neviem ktoré kolonky mám vyplniť ... ak by ste mi v tom vedeli pomôcť, budem rada.
mondes
10.07.19,12:26
Prečo mínus? Azda nesprávna odpoveď? Tiež neviem, ako postupovať pri nahlásení konečného užívateľa výhod.
Ing. Ľubomír Janoška
10.07.19,14:19
Vďaka. Zatiaľ som sa dostal k listinnej verzii, takže asi sa vzdám predstavy o elektronickom nahlasovaní. Tiež ale neviem, čo im tam popísať, hlavne neviem, či navrhovateľom je sro alebo spoločník. Lebo spoločník je tam ako "koncový užívateľ výhod" a sro-čka zas ako "Označenie zapísaného subjektu (obchodné meno), ktorého sa návrh na zápis týka".
?
https://www.slov-lex.sk/static/prilohy/SK/ZZ/2018/178/20181101_4888284-2.pdf
Ing. Ľubomír Janoška
10.07.19,14:20
asi prejav sympatií, mínusky na tomto portáli nezvyknú mať veľa logiky
anula1975
11.07.19,08:29
Tak ja už som to dnes podala elektronicky, podľa toho návodu čo píšem vyššie. Prišla mi aj potvrdenka, že podanie bolo prijaté. Nie je to také komplikované, dá sa to zvládnuť
lubko6394
27.08.19,12:17
Dnešný pokus skončil vytlačením formulára a odoslaním poštou na okr. súd. Akosi postrádam výhody ZEP a nového občaňáku. Na vyplnenie mi nestačí moje vzdelanie - jedna VŠ je málo. Pritom som sa chcel ako 100% vlastník priznať že výhody mám. Len mi chýba logika ako by som výhody nemal keď mám 100%. A prečo som vlastne povinný takúto blbosť oznamovať - však preto som tam zapísaný ja a nie Bašternák.

A ešte nechápem to že ak sa prihlásim so svojim OP zvládnem aj 2XBOK musím vypísať svoje meno, priezvisko r.č. bydlisko a čo je vrchol aj č.OP - toho čo mám vložený v čítačke a just to miesto kde je č.OP prekrýva čítačka. Môžem vybrať bez straty identifikácie ? Nezhavaruje to ? A konieckoncov po tých Bokoch by som mal byť 100% identifikovaný a všetky moje údaje by sa automaticky mali preniesť do formulára nakoľko som systémom jednoznačne identifikovaný. A bez PC a slovensko.sk by stačilo poslať na súd oznámenie že koncovým užívateľom výhod je XY a overené podpisy XY a štatutára. V mojom prípade som XY aj štatutár aj 100% vlastník a tak by stačil podpis len jeden.
avalik
27.08.19,12:45
Postupovala som pri elektronickom podani pri vyplnani formularu podla tu zverejneneho postupu http://rybanova.sk/zapis-konecneho-uzivatela-vyhod-do-obchodneho-registra-postup-krok-za-krokom/

Nasledne ulozeny subor FUZKUV.xml som podpisala na stranke https://zep.disig.sk/Portal ...

a podpisany subor (uz nie .xml - nie som momentalne pri PC a koncovku si nepamatam ;) ) som podala cez stranku slovensko.sk.

Cisty cas prace cca 10-15 minut.

Po podani mi postupne doslo asi 18 notifikacnych emailov z eschranky o postupe spracovania ... podavala som 2.8.2019, 6.8.2019 zapisane, postou dodnes este neprislo - doplnam, dnes zlty listok v schranke


Tiez mi pomohlo prestudovanie info tu https://www.slovensko.sk/sk/e-sluzby/or-navrh-zmeny-uzivatela-vyhod
lubko6394
27.08.19,13:09
Lenže mne stále hlásilo chybu a že chyba má byť označená červeným a červené tam nebolo nič. Telefonicky mi neporadili ani na slovensko.sk - tam nevedeli čo je treba vypisovať ( ale mi poradili že nemám začať s malou tabuľkou ale s veľkou ), ani na okr.súde - tí zas nevedeli ako to funguje, ale zase sme sa dohodli o vytlačení toho xml s chybou a oni to papierovo zvládnu.
avalik
27.08.19,14:37
mal si zaskrtnuty aj stvorcek hore v prvom stlpci velkej tabulky?
lubko6394
27.08.19,16:59
Asi som debil. Namiesto jednoduchej žiadosti spôsobom som majiteľom aj užívateľom výhod mám vypisovať komplikované formuláre ktorým pravdepodobne nerozumie ani autor. A poučenie má 30 strán. Ak nič červené nesvieti tak potom čo ?
lubko6394
28.08.19,18:28
Ešte som doplnil u seba č.OP
avalik
28.08.19,21:11
logika? no ved logika celeho je, ze ak si konik, tak nabonzujes, ze ty si len papierovy a Janko alebo Marienka si uzivaju a tahaju nitky
lubko6394
29.08.19,08:25
Hmm. Lenže ako to chápem ja tak by Janko s Marienkou boli tichí spoločníci a keďže sú tichí tak nemám čo prásknuť. Konieckoncov z hľadiska štátu je jedno či dane zaplatím ja alebo J+M. A čo ma je po J+M, ja sa snažím riešiť tie problémy čo má 99% z nás. Zaujímavé ale je že to 1% sa akosi nedarí postihovať ale buzerujeme tých 99% stále novými kravinami pod hrozbou postihu. Čo sa stalo s tým čo si zabudol na pumpe milióny ? A Naka ani SIS to zjavne nevadí, lebo to našiel u babky tuším pod schodami. Tak takúto chmuľovinu by mi nezožrala ani tá najmenej schopná teta z daňového.
avalik
29.08.19,11:57
problem je ten, ze tu nejde o dane ... vyplyva to zo zakona c. 297/2008 Z. z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a pred financovaním terorizmu ... a do pozadia institucii co si pisal nevidime, stale nejake kauzy, vzdy sa najdu predajni/vydieratelni ludia, ludia, ktori hraju vysoke hry ... bezny clovek ma problem sa v tom orientovat a nakoniec konci ako pesiak mimo sachovnice ... takze pre zachovanie psychickej pohody, ja osobne sa tesim z kazdeho noveho rana, z kazdej pozitivnej udalosti