monikan
30.08.06,11:45
Dobry den Poradaci.
Konatel jednej sro ma oslovil s otazkou: Chcem rozbehnut takuto akciu, kto nakupi tovar napriklad nad 30 000,- Sk dostane ako bonus tasku na notebok.
Ta taska ma uz na sebe logo vyrobcu, cize on ho necha a nebude si tam davat logo svojej firmy. To znamena, ze taska nebude posudzovana ako reklamny predmet. Ako mam tu tasku zauctovat? Prijmem ju na sklad, odpocitam s nej dph pri nakupe? Pri splneni podmienok ju napisem na Ofa ako bonus pre odberatela a internym dokladom si ju dám do Dph na vystupe? Na
konci roka ju preradim ako tovar na sklade, kedze uctujem sposobom B? Jej cena je mojim plnym danovym vydavkom?
Milan Benka
30.08.06,10:17
Radšej nech tašku vyfakturuje za 1 korunu. Bude to jednoduchšie.
monikan
30.08.06,10:41
Dakujem za odpoved. On je dost tvrdohlavy a povedal ze nechce fakturovat za korunu. Chce to dat, tak ako sa to robi v inych obchodnych retazcoch. Volala som aj na danový úrad v PP a tam mi vlastne len odklepli moje otazky na ktore som si dala aj sama odpoved: uvediem tasku na fa ako bonus a v internych predpisoch budem mat uvedenu danu akciu. Ak sa mi tasky zvysia tak ich budem evidovat na sklade a mozno v buducom roku ich predam ako tovar. Este sa chcem opytat, ze ked to bude predaj za 1,- Sk, tak bude predana so stratou, kedze nakup je 600,-Sk? v nakladoch budem mat 600,- Sk a vo vynosoch 1,- Sk? Dakujem pekne za radu.
Vladimír Ozimý
31.08.06,09:53
presne tak...nejde o vlastnu spotrebu to jest...v nakladok 600 vo vynosoch 1 Sk