cocci.32
23.06.19,17:29
Ahojte, má niekto skúsenosť s tým že by sa mu zápal stále vracal? aj po návšteve chirurga.... ťahá sa to u mňa už asi 4 roky kedy mám s palcom na nohe vkuse nejaký problém.... tento rok aj minulý som vo februári bola nútená ísť na chirurgiu, lebo to bolo v najhoršom štádiu (hnis, opuch, granulózne tkanivo="divé mäso"..) no ani vystrihnutie nepomohlo, resp. pomohlo len na chvíľu..akonáhle mi začne necht znovu rásť, znovu mi rastie do kože, bolí to a zapáli sa to...chodím aj ku pedikérke, šponujeme momentálne od zákroku..(na pravej nohe-ktorá nebola zapálená mi špona pekne necht vyrovnala, nemám s ním problém) no na ľavej - nešťastnej nohe sa mi to zas zapálilo..trochu mi ide aj hnis..a pritom ten necht ešte ani nie je vyrastený poriadne po zákroku....nerozumiem tomu... obuv nosím vždy väčšiu, hygienu dodržiavam....je to asi genetika, keďže mal s tým problém aj môj ocino, ale ten mal aspoň po chirurgii pokoj na niekoľko rokov.. :( minulý rok sa mi nešla tá rana vyliečiť, myslela som že to je možno aj antikoncepciou, že možno nejak podporuje ten zápal v tele, no tento rok ju už neberiem..a zas to isté !? :( neviem už čo robiť..nechty vyzerajú hrozne, obmedzuje ma to v takmer každej činnosti..."vďaka" tomuto nemám rada leto :( v podstate ani zimu.:D .jednoducho stále to robí problémy.. už neviem.... ichtymol mi nepomáha, rovnako ako tea tree, propolis a podobné veci.... kokosový olej mi pomáha napríklad na menšie palce keď sa mi otlačia- pri nich je to za noc vyliečené..no tento nešťastný palec...nič naň nezaberá :( brala som aj omegu 3, aby nejak zvnútra ten zápal prešiel..nepomohlo..momentálne som začala užívať zinok.... ale neviem už naozaj ... ak máte nejakú radu, alebo len názor na to..budem rada ak mi napíšete... aj keď už naozaj mám pocit, že mi ani svätená voda nepomôže :/
buchač
23.06.19,15:51
Keď názor, tak názor.

Chirurg by mal vedieť, kam z konopí.
Skús si preštudovať "plastiku nechtového lôžka".
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Plastika+nechtov%C3%A9ho+l%C3%B4%C5%BEka
cocci.32
23.06.19,15:59
Áno, počula som už o plastike...ale práveže nie dobré skúsenosti mali ľudia..že to bolo vraj ešte horšie. :( tak neviem.... a zase vyše 100 eur vyhodiť, keď si nie som istá či to pomôže....vieš ako :/
lujza.j
23.06.19,16:21
Ako sa zacali problemy....
Ja by som napr. pedikerke nikdy nesla...ale to som ja:)....peďošku sama doma....nohy-nechty tiptop...ked si robim "udrzbu"nechty a nechtovu kozicku si natieram nimbovym olejom...skus si nieco o nom precitat....pozor smrdi...
cocci.32
23.06.19,16:33
ja tiež sa o seba starám.manikúra pedikúra :D mávala som pekné nechty....no s týmto palcom..ani neviem ako to začalo... :/ k pedikérke som začala chodiť už keď som bola zúfalá..s nádejou že keď sa mi to vyrovná, zápal zmizne :/ ale je to ťažšie ako som si myslela... skúsim..ale asi to skôr bude super na zdravé nechty..neviem či zrovna na zápal to pomôže :/
vďaka
lujza.j
23.06.19,16:46
Tak potom jedine,ze si si asi sama zle zastrihla...alebo zla bota pucila palce?....
Myslela som to tak,ze kazdy doma zvladne pedošku..teda myslim si:)
Jarka 1
23.06.19,17:02
cocci.32 (Dnes 19:33) ... skúsim..ale asi to skôr bude super na zdravé nechty..neviem či zrovna na zápal to pomôže :/

Práveže nimbový olej pomáha na zápal, aj keď nevonia pekne.
lujza.j
23.06.19,17:42
Preto som, aby si precitala....lepsie ked si aj sama...ako ked tu ja..anti baktarialny...zapalovy a bla bla:)
Mária27
23.06.19,19:56
V Bratislave ti viem odporučiť zdravotnú pedikúrku na nechty. Čierne, zliezajúce a plesnivé vylieči do mesiaca. Vyjadrovala sa aj k zarastajúcim, taký výsledok som ale na vlastné oči nevidela.
Celý život robila zdravotnú sestru v nemocnici, so skalpelom narába ako chirurg. Nie je drahá. Pôsobí v Petržalke na Fedinovej ulici v slepom konci, v zariadení pre dôchodcov a choré deti. 0903879900
avalik
24.06.19,05:13
mne pomohli nechtove spony, vygoogli si, .... mala som aj kovove aj plastove, vyber som nechala na pedikerke ... je to dlhodobe, teraz ked sa mi zda, ze by sa mohli znova zacat krutit, lepim si spony sama (objednat si vies aj od SK vyrobcu, aj inde zo sveta) ... na zaciatok urcite ale odbornu aplikaciu
Kika564
25.02.20,15:25
Ja som mala problém so zápalom, ktorý sa mi neustále vracal do rany, ktorú mám z úrazu a lekár mi okrem klasických mastí odporučil Wobenzym, tak ho užívam 2 mesiace a zdá sa mi to lepsie
veronikasad
13.07.23,11:35
Prestaň spamovat