StanislavaF
30.08.06,12:25
Chcem sa spýtať, či môže zamestnávateľ preradiť zamestanca bez zmeny zmluvy na inú prácu, ktorá bude iba na nejaký čas max mesiac, pokiaľ s tým zamestanec súhlasí? Dá sa to aj bez zmeny náplne aj zmluvy? Ďakujem
StanislavaF
30.08.06,10:44
Nevie mi nikto poradiť?
ajobs
30.08.06,10:46
Nevie mi nikto poradiť?

Ak s tým zamestnanec súhlasí, tak áno.
Olgica
30.08.06,10:47
Chcem sa spýtať, či môže zamestnávateľ preradiť zamestanca bez zmeny zmluvy na inú prácu, ktorá bude iba na nejaký čas max mesiac, pokiaľ s tým zamestanec súhlasí? Dá sa to aj bez zmeny náplne aj zmluvy? Ďakujem

Všetko by malo byť spísané (v tomto prípade na dodatku k pracovnej zmluve). Lebo, ak napríklad začne zamestnanec vystrkovať rožky, že to či ono nebude robiť, lebo to nemá v zmluve, tak si s ním zamestnávateľ neporadí. = vlastná skúsenosť.
dana9
30.08.06,12:34
Všetko by malo byť spísané (v tomto prípade na dodatku k pracovnej zmluve). Lebo, ak napríklad začne zamestnanec vystrkovať rožky, že to či ono nebude robiť, lebo to nemá v zmluve, tak si s ním zamestnávateľ neporadí. = vlastná skúsenosť.

Súhlasím s Olgicou aj s Ajobs- om, ale nejde mi udeľovať súhlas, tak len takto:o

Ešte upresním, je to možné, na základe obojstrannej dohody sa môže, aj dočasne, zmeniť miesto výkonu práce. Odporúčam písomnú formu, keďže ide o zmenu pracovnej zmluvy, je to povinnosť podľa ZP, a okrem toho, čo uviedla Olgica, tak tiež v prípade kontroly zo strany IP, táto by mohla konštatovať z uvedeného dôvodu (nedodržanie písomnej formy) porušenie povinností ZĽ a prípadne by mohla uložiť pokutu.

dana:)