martanzmarsu
24.06.19,15:36
Ahojte, mám takú delikátnu situáciu. Osoba mne blízka používala na mňa písané motorové vozidlo, ktoré nemá zakúpenú diaľničnú e-známku opakovane aj na spoplatených úsekoch v domnienke, že vozidlo známku má. Dozvedel som sa to až po 5 mesiacoch takéhoto používania.

Moje otázky:
1) AKÁ JE VÝŠKA VÝSLEDNEJ POKUTY? Viem že za 1 mesiac aj pri opakovanom vstupe na diaľnicu môžem dostať iba jednu pokutu, ale 488/2013 Z.z. §10 hovorí o pokute 100-500€ a §11 zas o pokute 150€ respektíve len 100€ pri zaplatení do 15 dní.

2) ZAPLATÍM ZA KAŽDÝ MESIAC? Pretože §12 f) hovorí, že pokuta môže byť odložená pokiaľ už bola v predchádzajúcich 12 mesiacoch rovnaká pokuta zaplatená a ja kúpim známku. Nie je mi však jasné, či uhradením pokuty za január a kúpenie známky teraz v júni ruší pokuty aj za feb/mar/apr/máj.

3) JE MOŽNÉ EŠTE ZNÍŽIŤ POKUTU PODANÍM ODPORU, ŽE VOZIDLO ŠOFÉROVALA INÁ OSOBA? Nechcem robiť prieťahy a radšej to zaplatím, ale ak je možnosť výrazne znížiť výšku pokuty, rád by som o tom vedel.

Vopred ďakujem za odpoveď.
MM
bodliak
24.06.19,13:51
1. Výška pokuty je 150 a je možné ju o 50 znížiť. Uložia len jednu pokutu v mesiaci. Pokutu uložia za každý mesiac. Takže 100 mesačne.
2. Neviem, ako to uplatňujú.
3. Nie.