mmiikkii
25.06.19,08:53
Ahojte,
zaujímala by ma nasledovná vec, ak som SZČO, neplatca DPH a náklady uplatňujem paušálne, je v tomto prípade podstatné či z účtu na podnikanie platím aj napr. obed alebo nákupy? Ide mi o to či si mám radšej preposielať časť na súkromný účet? Myslím že ak som paušalista tak DÚ zaujíma iba príjem a je vcelku jedno kde a ako míňam peniaze. Z hladiska účtovníctva si potrebujem iba zapisovať príjem, tedaaj ked miniem na osobnu spotrebu nezvacšujem agendu pre úctovnicku. Ďakujem za každú radu.
zk24
25.06.19,09:49
Nie je to podstatne, nie ste povinny ani mat samostatny ucet, avsak kvoli prehladnbosti a vsetkemu ja vzdy odporucam mat individualny ucet pre podnikanie. Ucet by ste mali mat nahlaseny aj na DU.

pri pausalnych vydavkoch sa robi evidencia o >

1) príjmoch v časovom slede
2) zásobách a o pohľadávkach

vacsina zivnostnikov mi posiela iba vyfiltrovane prijmy a odvody. ani sami nechcu aby som videla kde sa stravuju a kde minaju peniaze. Aj tomu sa da vyhnut separatnym uctom. Ucty su stale zdarma ,je to tak velmi pohodlne.
marjankaj
25.06.19,11:53
A odvody neeviduje?
mmiikkii
25.06.19,15:12
Ďakujem pekne za info. A tie odvody čo spomína @marjankaj tie si môžem zapisovať aby som vedel koľko odrátať z daňového... Robím to tak že v superfakture si evidujeme priijem a výdaj si tam zapisujem do nákladov ako osobnú spotrebu, ale len preto aby som vedel čo a kde som pominal.
Tak snáď to robím dobre.