Tinkasxxx
25.06.19,08:00
ahojte...ak bol nejaký tovar použítý ako repre tak dph treba odviesť z nákupnej ceny či z predajnej? Ďakujem za odpoved....
ivka70
25.06.19,08:23
ak das nieco na repre, kde tam mas predajnu cenu?
Tinkasxxx
25.06.19,08:27
mala som na mysli napr. ak si majitel zoberie magnetku z recepcie, alebo mal kavu s obchodným partnerom vo vlastnej reštaurácii...dph bola odpočítaná čiže ju musím odviest, či to zle chápem?
martinez
25.06.19,10:26
§8,3: Ak platiteľ dodá tovar na svoju osobnú spotrebu, dodá tovar na osobnú spotrebu svojich zamestnancov, dodá tovar bezodplatne alebo dodá tovar na ďalší iný účel ako na podnikanie a ak pri kúpe tohto tovaru alebo jeho súčasti alebo vytvorení tohto tovaru alebo jeho súčasti vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná, považuje sa takéto dodanie tovaru za dodanie tovaru za protihodnotu.

1/ ak sa jedna o kavu vo vlastnej restauracii, treba podla mojho nazoru odviezt DPH z predajnej ceny kavy, ako ked ju predavate zakaznikom.. normalne vystavit blok z ERP, eKasa, VRP pokladnice, ale namiesto uhrady to potom pojde na 513, t.j. do repre...

2/ ak ste nakupili tovar, ktory ste kupili za ucelom spotreby, teda ho nepredavate, tak by som odviedol povodne odpocitanu dph....pokial si majitel zoberie magnetku z recepcie, tak to by som neriesil..