zk24
25.06.19,11:39
Ahojte,

dna 20.maja som podala ziadost o kolaudaciu. 17.6.mi bol doruceny zlty listok do schranky, ktory som si nasla 21veho (kedze na trvalom bydlisku uz nebyvam a ina forma komunikacie nebola z uradu mozna - telefonicka, mailova, nijaka). Hned dalsi pracovny den pondelok - 24eho som si vybrala zlty listok, kde bolo ze sa miestne zistovanie kona 21.6. - predchadzajuci piatok.

Docitala som sa ze urad musi upovedomit minimalne 10 dni vopred, mne bol zlty listok doruceny 4 dni vopred, co som bohuzial teda nestihla. Zlty listok sam o sebe ma odbernu lehotu 18 dni.

Bohuzial ked som podavala ziadost o kolaudaciu, prosila som uradnicku ci mi nemozu zavolat ze to poslali, kedze na trvalom bydlisku uz nebyvam a na nove mi posta nedojde ked nemam supisne cislo bez kolaudacie. Nepodarilo sa dohodnut ani na telefonickom kontakte, ani na mailovom, ani ziadnom (mam dokonca elektronicku schranku, kam mi z obce chodia dane, ale toto mi neposlu elektronicky, citujem mam doma cakat na list). Kedze som pocitala s tym ze mi musia dat 10 dni vopred vediet, myslela som ze ked to vyberiem 24teho, tak je to urcite s rezervou.

Samozrejme pojdem na urad si to poriesit a ziadat o nahradny termin, ale chcela by som sa spytat, ci niektora z dotknutych stran nemoze namietat dodatocne po kolaudacii, ze dostali zlty listok, vybrali ho v odbernej lehote ale termin uz davno bol predtym. A mozno sa chceli vyjadrit alebo nieco, ale proste nemali sancu, ked to urad posiela s takou malou casovou rezervou.

Mozu sa taketo veci posielat takym stylom ze odberna lehota prekracuje termin v liste?

Dakujem
Chobot
25.06.19,11:42
Záleží od zamestnancov stav. úradu. Ak sú normálni, tak stanovia nový termín kolaudácie. Ak nie, tak poukazovať na to, že to poslali neskoro, alebo že neuplynula odberná lehota nemá zmysel. Ani hádať sa s nimi. Lebo ti to môžu spočítať pri kolaudácii, ak ti niečo nájdu.

Normálne tam zavolaj, alebo zbehni a dohodnite sa.
zk24
25.06.19,14:08
Ano, chcem novy termin... len by som bola zvedava ci dalsie strany mozu namietat na to dodatocne, po skolaudovani, ze sa nestihli vyjadrit, kedze boli upovedomeni az po termine...
zk24
25.06.19,14:09
Neexistuje nejaky paragraf, ze postu treba poslat tak aby termin v zasielke bol neskorsi ako odberna lehota? naprikald ako DU posiela listy so splatnostou 15 dni od dorucenia.... ci je na to aj nejaky zakon, alebo ani nie. Oni vedia poslat zasielku s odbernou lehotou aj inou ako je 18 dni? alebo to si urcuje posta. alebo je to zakonom dane?
Chobot
25.06.19,14:32
Toto nerieš, nemá zmysel sa teraz o tom hádať. Inak odosielateľ môže určiť odbernú lehotu. Nemala si ju náhodou na obálke skrátenú, trebárs na 4 dni?

Nuž, pani na stav. úrade to asi chcela operatívne vybaviť, možno sa jej uvoľnil na piatok nejaký časový priestor. Ale nerátala s tým, že ti list nebude doručený.

Žiadne iné strany o tomto neboli upovedomené. Kolaudačné konanie sa týka len teba, to nie je stavebné konanie. Ku kolaudácii sa iné strany nevyjadrujú, napr. susedia.

A bola vôbec kolaudácia na mieste? Nebola to náhodou iba kolaudácia na diaľku? Bola tá zamestnankyňa v daný deň na stavbe?

Trasieš sa tu kvôli niečomu, čo možno ani nie je problém a zatiaľ si jej už mohla dávno zavolať.