beh
25.06.19,14:53
Ahojte milí poraďáci, chcem sa opýtať : máme finančný leasing, čo sa týka dph je mi všetko jasné, len neviem čo mám dať do kontrolného výkazu jedná sa mi o externé číslo keďže na fin. leasing nieje faktúra ale zmluva, tak sa dáva č. leasingovej zmluvy alebo variabilný symbol? Dakujem za rýchlu odpoved
Luckah
25.06.19,12:58
Dáva sa číslo zmluvy, zvykne tam byť aj napísané, v akom tvare číslo uviesť do KV DPH, aspoň my to tak máme. Ak to nie je, musíš uviesť číslo zmluvy prípadne aj so všetkými znakmi. Ak nie si si istá, zavolaj do leasingovky, aby ste to mali rovnako.
beh
25.06.19,13:32
dakujeme, este sa opýtam, kde to máte napísané (kdesi v zmluve alebo pri leasing.splátkach? ) My máme VUB leasing
L123
25.06.19,17:28
My mame Čsob leasing a na splatkovom kalendari je priamo zvyraznene ake cislo pouzit - je to cislo zmluvy ale bez lomitok pomlciek - cize variabilny symbol.
Ďalej mame avis ale operativny leasing a tam sa pouziva tiez variabilny symbol ;)
Radsej im zavolat a spytat sa ich ;)
betka122
26.06.19,05:57
my máme tak isto VUB leasing a je to uvedené v zmluve a aj v splátkovom kalendári
beh
01.07.19,06:34
ďakujeme Vám všetkým, ale nedá mi nereagovať, keby mali jasne uvedené, že VS = číslo daň. dokladu, čo naozaj ani na splát. kalendári ani v zmluve nevidím, tak by to bolo fajn, v dnesnej dobe vyvolávať a vypytovať sa, je tiež zvláštne...:-( Veď čo je napísané je neodšriepiteľné. Do KV sa dáva č. faktúry, na školeniach vraveli, že číslo zmluvy a netreba to zamieňať s variabilnými symbolmi..., telefonovanie = strata času, ale keďže to chceme mať všetci rovnaké a správne, tak treba volať a vypytovať sa :-( . A verme, že sa dovoláme tomu správnemu človekovi.