Dianak.
26.06.19,13:16
Dobrý deň,

viete mi poradiť. Vytopili sme susedov. Nahlásila som to na mojej poisťovni, urobila sa obhliadka. Škoda nebola veľká, ale pani začala s tým že treba oškrabať pôvodnú maľovku v izbách a urobiť nové steny. Samozrejme, náklady mám znášať ja.
Je to možné aby to po mne chcela ?
buchač
26.06.19,11:24
Možné to je...chcieť môže, ale viac už nič, nemá proste nárok.
Poistka je predsa uzatvorená pre takéto prípady.

Včul záleží, ako sa zachováš :
- buď pre kľud duše susedky jej určitou čiastkou prispeješ
- alebo dostane len odškodné z poistky...čo je v poriadku
ivka70
26.06.19,11:28
Nie ,ty nemas nic skrabat.
Ty mas poistku a poistnu udalost si riadne nahlasila.
Preto ta uz zastupuje poistovna v konani s poskodenym (susedou).
Poistovna skodu spisala, suseda si da opravit a da si preplatit fakturu. Samzorejme len do vysky odhadu skody z poistovne, novu elektriku v byte jej asi nepreplatia.
Alebo jej poistovna vyplati odhadnutu nahradu a suseda si to opravi na vlastne naklady.

Susedu odkaz na poistovnu.
ivka70
26.06.19,11:38
nebolo by to fer, kedze skody plati poistovna
Chobot
26.06.19,14:07
Čo to znamená "urobiť nové steny"?

Zástupca poisťovne asi bol na obhliadke a vyčíslil škodu. Ak podľa jeho názoru nie je treba škrabať maľovku či omietku, tak suseda si chce iba na vzniknutej situácii prilepšiť. Náklady nemusíš znášať. Poisťovňa je náklady na to, aká škoda vznikla, uhradí. To si teraz môže zmyslieť, že treba kúpiť aj novú skriňu, koberec, sedačku... všetko by si mala platiť ty, ak sa nepoškodili?

Pokiaľ nie je spokojná s poistným plnení, musí komunikovať s poisťovňou, nie s tebou. Aj žalovať môže poisťovňu, ak si myslí, že je patrí vyššie odškodné.
pavol54
26.06.19,15:50
likvidátori zvyknú počúvať argumenty poškodeného, mne sa poškodila strecha odhadol počet škridiel a ja som argumentoval potrebou lešenia oprávnenou firmou , väčším počtom škridiel atď, nakoniec súhlasil s mojimi námietkami a zo škody cca 1000 Sk to vyskočilo na 22000 Sk a preplatili
ivka70
26.06.19,16:47
Nemyslim si, ze nevytapanie je znakom dobreho suseda. Stat sa moze kazdemu, staci prasknuta hadica pracky.
misoft
26.06.19,20:00
A na druhej strane.... má doma bezplatné kúpalisko.....:D:D:D