sonička
30.08.06,13:13
dobrý deň, chcem sa spýtať : dohoda o vykonaní práce sa ma podpísať deň pred začiatkom práce, môže sa podpísať 01.09.2006 a začiatok výkonu činnosti bude 04.09.2006 keď 01.09.2006 pripadne na sviatok.

- to isté ak môžem sa chcem spýtať na PZ: ak uzatvoríme pracovný pomer so zamestnancom 01.09.2006 /pripadá ten deň na sviatok- bude to aj deň podpisu PZ/ bude to správne!!!!!!!!!!!!!!!!
Gabi03
30.08.06,11:16
1. Keďže do SP treba ZCa prihlásiť aspoň 1 deň vopred, myslím, že deň podpisu by mal byť aspoň o jeden deň skôr ako nástup.
2. Pri podpisoch cez sviatok nemám skúsenosti, ale logika mi vraví, že kde je napísané, že vo sviatok sa NEMôŽE pracovať? Čiže podpísať PZ.
azuz
30.08.06,12:18
Aj pracovnú zmluvu môžeš podpísať pred nástupom do práce. Teda napr. 31.8.2006 podíšeš zmluvu, kde je uvedený dátum vzniku prac. pomeru 1.9.2006 a je všetko v najlepšom poriadku.;)
sonička
31.08.06,05:54
veľmi pekne všetkým ďakujem
Eva Farkasová
01.09.06,14:04
Aj pracovnú zmluvu môžeš podpísať pred nástupom do práce. Teda napr. 31.8.2006 podíšeš zmluvu, kde je uvedený dátum vzniku prac. pomeru 1.9.2006 a je všetko v najlepšom poriadku.;)


Máš pravdu, ale osobne by som dala vzniknutý pracovný pomer až od 2.9.2006, hlavne vtedy, keby zamestnanec 1.9. nepracoval z dôvodu sviatku. Ušetríš si mzdové náklady:D
Paula
01.09.06,14:22
Máš pravdu, ale osobne by som dala vzniknutý pracovný pomer až od 2.9.2006, hlavne vtedy, keby zamestnanec 1.9. nepracoval z dôvodu sviatku. Ušetríš si mzdové náklady:D

Neprotestujem....ale upozornila by som zamestnanca (mám na mysli TPP)na možnú vzniknutú pauzu v zdravotnom poistení ....už som videla pre pár korún a pár dni spätne (aj tri roky nazad) vyrúbené penále v poriadnych sumách.
endrju
03.09.06,11:26
Máš pravdu, ale osobne by som dala vzniknutý pracovný pomer až od 2.9.2006, hlavne vtedy, keby zamestnanec 1.9. nepracoval z dôvodu sviatku. Ušetríš si mzdové náklady:D


Neprotestujem....ale upozornila by som zamestnanca (mám na mysli TPP)na možnú vzniknutú pauzu v zdravotnom poistení ....už som videla pre pár korún a pár dni spätne (aj tri roky nazad) vyrúbené penále v poriadnych sumách.
Áno. Zamestnávateľ ušetrí nejaké mzdové náklady, ale už na začiatku pracovného pomeru takáto úspora môže prispieť k nedorozumeniam so zamestnancom.
Okrem potenciálnych problémov so zdravotnou poisťovňou "posunutie" dátumu vzniku PP mení aj nárok na dovolenku.
Dátum vzniku PP 1.9. = možný nárok na dovolenku v roku vzniku PP najviac 4 / 12 dovolenky. :)
Dátum vzniku PP 2.9. = možný nárok na dovolenku v roku vzniku PP najviac 3 / 12 dovolenky. :(
Asi sa nenájde zamestnanec, ktorý toto ocení pozitívne. ;)
Samozrejme, chyba v takýchto prípadoch je aj na strane zamestnanca. Nemyslím si však, že zamestnávateľ (ak sa chce považovať za seriózneho zamestnávateľa) by mal z dôvodu úspory mzdových nákladov zneužívať neznalosť zamestnancov. Skôr si myslím, že v tomto prípade ide o šetrenie na nesprávnom mieste.