rasto77747989
26.06.19,14:33
Pracujem v dvojzmennej prevadzke a dostal som na podpis papier v ktorm stoji:cas potrebny na pripravu na vykon prace v rozsahu 15 min pred zacatim prac. casu sa nezahrna do pracovneho casu a vykonu prace.Koncom prac.casu sa rozumie ukoncenie vykonu prace na pracovisku.Este ma zaujima ci cistenie strojov a osobna hygiena spada do pracovnej doby.Dakujem.
marjankaj
26.06.19,12:37
Myslíš každý deň alebo jednorazovo na furt?
Chobot
26.06.19,12:52
§ 85
Pracovný čas
(1)
Pracovný čas je časový úsek, v ktorom je zamestnanec k dispozícii zamestnávateľovi, vykonáva prácu a plní povinnosti v súlade s pracovnou zmluvou.

Keď sa prezliekaš alebo keď sa sprchuješ tak nie si k dispozícii zamestnávateľovi. Ty musíš prísť do práce tak, aby si o danom čase už stál pri stroji alebo v predajni a pod.

Si predstav, že sú 2 kolegovia. Jeden z nich sa po robote prezlieka a sprchuje, druhý nie. Potom ten prvý by mohol od stroja odísť o 20 minút skôr, aby sa do konca prac. doby stihol osprchovať? A ten druhý by musel byť na pracovisko až do konca, lebo by išiel rovno z fabriky von?
mona091
26.06.19,15:21
hm, poznam mnohych, hlavne v bankach a predajniach, kde otvaraci cas kopiruje pracovny cas zamestnancov, ktori prikazom maju byt o 15-30 minut skor a 15-30 po zaverecnej, aby mohli vykonat pre zamestnavatela kasy, porady, pripravy predajni, uzavierky, a vsetko bez nahrady, ak si chcu udrzat pracu, tak kazdy den su k dispozicii zamestnavatelovi mimo ich pracovnu dobu, aj take si predstavme
marjankaj
26.06.19,15:37
Ale štátni úradníci zamestnávateľovi nedarujú ani minútu naviac. Videl som ako z daňového úradu prchajú hneď ako padla.
veronikasad
26.06.19,16:24
Bola som na DU 30.4. tesne pred záverečnou (zápcha, MHD meškala). Pracovníčka podatelne asi 2 min.pred záverečnou nahlas komentovala ako drzosť, že si niekto dovolil ešte vojsť do podatelne. Keby tak dodržiavali aj obedné prestávky ... Tak veeelmi ma svrbel jazyk