Tomco33
27.06.19,05:36
Ahojte, viete mi niekto poradiť, kde sa dá kúpiť nejaká hustá sieťka na okno? Lebo čo máme, tak cez ňu v pohode dokážu prejsť menšie komáre, chrobáky a iná háveď
ivka70
27.06.19,05:33
Kdekolvek, kde predavaju naradie a kutilske potreby (OBI, Hornbach, Bauhaus a pod.) Chorbaky ti ale skor prejdu medzerami medzi sietkou a ramom okna, nie priamo cez siet.
vicktor
27.06.19,07:10
Vsak to maju vsade, okrem tych co vymenovala Ivka aj v Lidli, Tescu, ... aj v zeleziarstviach.
Ale predpokladam ze vsetky su rovnako huste. Netusim ake mas ty, ja som si za x rokov nevsimol ze by sa komar cez nu prepchal, ale kolega vcera povedal ze k nemu sa dostali.
Daj dve vrstvy.
korela
27.06.19,08:28
Všimla som si, že pes prinášal na sebe do bytu komáre. Odvtedy, kým ho pustím dnu, v sezóne komárov prejdem po ňom rukami. Cez sieťky by nemali prejsť.
dmc
27.06.19,08:36
ja som hustu sietku kupoval v krabicke co vyraba firma Tesa. V baleni su 2-sietky - jedna je bezna proti komarom a druha ovela hustejsia je vraj proti pelu...... nedava sa na ram ....ale samolepiaca paska sa lepi na ram okna na druhej strane pasky je suchy zips na ktory sa sietka upevni a odstrihne. Podobna je naporiklad tu: https://www.prealergikov.sk/eshop/Siet-proti-pelu.html (nerobim reklamu - iba radim..ak treba-admin nech zmaze)
lofr
02.08.19,17:30
Nevie niekto, kde zohnat co najlacnejsiu sietku? kolko to asi stoji? Za kolko sa to da zohnat najmenej? na take to uzke okno, nie stvorcove. (take co ma sirku asi 40 cm). Mozete hodit aj link ak viete dobru firmu.

Ide o to, ze jedna firma, kde to mali za 7 euro, ludia dali na facebook staznosti, zalozili page. Ze velmi zly pristup. Nechodili, nezdvihali telefon a tak. Ako si to potom nainstalujem? Ci najprv im musim dat presny rozmer okna? Ci ako to funguje.
buchač
03.08.19,07:59
Očuj...
- ty nechceš poradiť...či ?
- nepomýlil si si Poradu s Google ?
- firmu dohodiť ?
- tých 7€ (nehľadím na sťažnosti) je ti veľa ?

Nebolo by od veci, aby si sa sám realizoval...nakoľko len ty vieš, čo vlastne chceš...a už vidím tie hodené linky a ich okamžité znegovanie, nakoľko by sieťka nebola vyhovujúca.

Také kupovanie na diaľku je občas na trt. Cena poštovného je nie raz vyššia ako tovar samotný...na to nehľadíš ?

P.S.:
S tým prsným rozmerom asi sranduješ..či ?
Chobot
03.08.19,16:57
Beriem, že si absolútne neznalý v danej veci, tak ti stručne poradím.

Sieťky môžu byť:

1. Pevné - tieto majú rám a uchytávajú sa takými háčikmy na rám okna. Tieto sa vyrábajú presne na mieru. Môžeš aj osobe - príde ti technik, zameria, vyrobí a dodá. Alebo sú internetové stránky, kde si ty zmeriaš otvor okna, napíšeš rozmery a sieťku ti pošlú.

2. jednorazové - neviem, ako ich presne nazvať, ale kupuješ ich v krabičke, kde je samolepiaca páska na rám a samotná sieťka. Môže mať rôzne rozmery, musíš kúpiť väčšiu, ako je tvoje okno. Pásku s úchytmi nalepíš na rám a na tú pásku prichytíš sieťku. Prevyšujúcu sieťku orežeš buď ostrým nožom alebo nožnicami. Takáto sieťka vydrží možno 2-5 rokov, potom treba dať novú.

Snáď máš v tom teraz viac jasno.
lofr
03.09.19,13:04
buchac, bud riadnu odpoved, alebo ziadnu. Na basnicke otazky, a zamyslanie sa, nemam cas, ani naladu. Neplytvaj svojim casom na internete, taky prispevok je celkom zbytocny.
lofr
03.09.19,13:04
Diky moc.
lofr
26.09.19,09:33
Takze Chobot, diky za radu. Tak ja som tak sprosty, ze to cislo 2. som si ani lepsie neuvedomil po precitani, ako to funguje a presne taku sietku som kupil za 50 centov.

Ano, taka postacuje uplne, tie pevne su fakt drahsie a idu aj za 10-20 euro, ale tie nepevne (niesu jednorazove) sa daju kupit od 2 euro. Lenze teraz je v TESCU 75% vypredaj niektorych potrieb a boli tam tieto. Ani som nevedel, ze to su tie, co si mi poradil, proste som to skupil, ze za 50 centov, vyskusam, skupil som rovno 3. Takze je tam rozmer 100x130cm a okno meria 130cm na vysku, lenze tym ze ta sietka je elasticka, tak sa da trochu natiahnut par cm, a je napnuta, cize netreba kupovat vacsiu... ked teda mas ten presny rozmer, a okna byvaju okolo 130cm na vysku normalne. A samozrejme, to na sirku mozes orezat, jasne.

Tak som to kupil a som neuveitelne rad, aka nahoda. NIKDY by som si to tam nevsimol, keby to nebolo pomaly ako jedine oznacene vypredajom 75%... pozrel som na to blisie, co to predavaju a ze sietky na komare a proti hmyzu... neuveritelna nahoda, normalne sa z toho neviem spamatat.
A ano setrim teraz kazde euro Buchac, tak sa mi nechcelo davat 20 eur za sietku, a nakoniec som to vyriesil za 50 centov!!!! Presne toto som chcel pocut. A ty si mi to poradil a mna vobec nenapadlo, ze by to mohli mat aj v tescu, ja ze , kde to pre boha zozeniem, to nikde nebude. A zrazu, uplne necakane, ked som si skracoval cestu v tescu ulickou, kde bezne nechodim, bum, 75% zlava, a rovno sietka na komare. Az teraz, ako som ju rozbalil a vyskusal, som isiel na poradu a uvedomil som si, ze to je presne cislo 2., ktore si mi poradil, idealne riesenie a velmi lacne. A jednorazove niesu...

Treba tu pasku nalepit len take niekolko centimetrove pasiky, nie po celej dlzke, a ta sietka kedze je prichytena len na suchy zips, da sa odtial normalne odlepit (opatrne, aby sa nepotrhala), a preniest napriklad na ine okno, alebo ked to clovek cez zimu nepotrebuje,... super riesenie. Presne toto som potreboval vediet, nie odpoved ako Buchac.
Ale takuto, a aj ta cena, normalne v tescu stala 2 euro, ale teraz vypredaj 50 centov. Kto potrebujete rychlo este skuste, ci to dostanete, ale len vo velkych tescach Extra, kde je vybava do domu F&F. Treba to trochu pohladat, je to uplne mimo, myslim ze tam, ako su stany, bezecke potreby atd...

Ja som uplne rad, ze som tento problem vyriesil takto elegantne a za 50 centov. Lebo som sa bal, ze zase 20 euro za nieco platit a este vrtat, instalovat, a ze postovne platit atd... nie, nie nie... smer tesco a 50 centov. Ale vela dni to tam uz nebude. Oplati sa kupit aj do zasoby, nikdy neviete, kde sa prestahujete a mozno budete potrebovat aj viac. Ja som kupil rovno 3. A maju velkosti aj 150x150 cm.

edit: btw vyzeraju takto len maju zelene, nie cervene balenie
https://ibb.co/BPnKQT8
lofr
26.09.19,09:39
Buchac, tak som to vyriesil, presne co som potreboval som nasiel za 50 centov. Takze takto sa radi pre buducnost, ok? Nie tie tvoje negativne prispevky. Lebo moze to pomoct aj inym ludom, co chcu elegantne a lacno vyriesit sietku proti hmyzu, ked ich tento problem otravuje. Precitaj si moj komentar pod prispevkom od Chobota, ako sa mi to podarilo vyriesit. No nieje to osud? Ta sanca ze sa to stane musela byt 0,00000001% a aj tak sa to stalo... presne to... kto by povedal ze budu v tescu niekde strcene, a este 75% zlava presne ked idem okolo chodbickou, kde normalne nechodim, kedze tam bezne kupujem len potraviny. A vidis, mohol si ma tam poslat za 2 eura uz dovtedy, ze staci ist do tesca a za jeden den mozes mat problem vyrieseny. Tak prestan plytvat miestom na internete svojimi negativnymi prispevkami, a zacni ludom radit normalne, neda sa to po tebe citat.
lofr
26.09.19,09:42
absolutna blbost kupovat, teraz som dostal za 50 centov v tescu (normalne stoji 2 eura). Je to len ta proti hmyzu, ta proti pelu bude asi drahsia, ale vacsina ludi chce proti hmyzu, hlavne proti komarom a moliam a motylom. A ta tvoja stoji 40 eur!!! Co sa zblaznili? Treba v tescu kupit za 2 eura (alebo v akcii, teraz ju maju vo vypredaji za 50 centov, ale dlho tam asi nebude)

Je to tato (len nieje cervene balenie ale zelene), a maju velkosti aj mensie aj vacsie. A maju aj biele aj cierne sietky
https://www.ecoprodukt.sk/ekologicka.domacnost/rozne/sietka.proti.hmyzu.na.okno.delight.11605bk

pre istotu aj obrazok ako vyzera (len je zelena)
https://ibb.co/BPnKQT8
vicktor
26.09.19,09:51
Cely roman. Aj scenar pre telenovelu by si mohol o tom napisat.
Precitaj si co som ti napisal 27. juna: "Vsak to maju vsade, okrem tych co vymenovala Ivka aj v Lidli, Tescu, ... aj v zeleziarstviach."
dmc
26.09.19,18:29
kupuj si co chces......to nieje moja sietka - ak vies citat - dal som tam priklad....kazdy ma svoj rozum a vie ho pouzivat (hadam aj ty)
Klara_118
16.10.19,11:23
Zdravím. Ja som mala jednu sezónu sieťky na suchý zips a bolo to hrozné. Nič nevydržali a už za dva týždne som našla prvú dierku. Vlani som si zaobstarala siete do okien na mieru. Bolo to teda drahé, ale lepšie ako kupovať každý rok nejaké lacné a nekvalitné. Vyberala som na webe, výrobca zo Slovenska, sieťka je veľa hustá, takže myslím, že ani menšie komáre nepreletí..