Emik27
27.06.19,06:47
Dobrý deň,
prosím Vás.. Zamestnávateľ rozmýšľa zaviesť home office.. Viete mi poradiť, čo treba v tomto prípade urobiť? Zaviesť ho do smernice?
Vopred ďakujem!
Zuzanka_ba
27.06.19,07:32
Zalezi na tom, ci bude moznost home office obcasne, alebo trvalo. Ak by bola trvala moznost pre prislusnych zamestnancov treba dodatok k pracovnej zmluve kde sa im zmeni miesto vykonu prace. V tom pripade, ak by prisli do prace, uz sa povazuje cesta do kancelarie za pracovnu cestu.
Ak by sa jednalo o obcasny home office mala by stacit interna smernica, kde sa popise, kto a za akych okolnosti moze cerpat home office, ako ma ziadat o schvalenie, ako casto moze cerpat, ako sa pocita pracovny cas v tieto dni atd., ako su zabezpecene podmienky pre pracu..
§ 52 Domácka práca a telepráca
Emik27
27.06.19,09:03
Veľmi pekne ďakujem :) Želám pekný deň!