bubu1977
28.06.19,05:18
Dobrý deň, prosím o radu:Právnička pozastavila licenciu ale prišiel je na účet ešte príjem v roku 2018, kde ho zapísať do daňového priznania typ B? Môže si uplatniť nejaké výdavky?Ďakujem
veronikasad
28.06.19,05:28
Kedy pozastavila licenciu? Ma prijem evidovany v pohladavkach?
bubu1977
28.06.19,05:36
Prosím veronika daj príklad aj na r. 2018 aj r. 2017, pohľadávku má hádam evidovanú.... Totiž to je manželova dcéra a títo mladi to majú čas, dnes robiť daňové priznanie na poslednú chvíľu. Ďakujem
ivka70
28.06.19,05:54
co tak najskor zistit odpovede na polozene otazky ....
veronikasad
28.06.19,05:55
Veak napíš kedy pozastavila licenciu
veronikasad
28.06.19,06:00
Pri skonceni podnikania upravujes zaklad dane o neuhrafene pohladavky a nespotrebovane zasoby.

Ak ukoncila podnikanie v roku 2017 a mala evidovanu pohladavku, treba urobit dodatočné DP za rok 2017, ak ju nezahrnula do prijmov roku 2017.
bubu1977
28.06.19,07:16
No ale právnik sa nepovažuje za fyzickú osobu a tým zdaňuje príjmy v príslušnom roku kedy peniaze prijal?
marjankaj
28.06.19,07:33
Že by právnik bol živé zviera?
veronikasad
28.06.19,09:27
Vedie JU alebo PU ? (má založenú s.r.o.?)
Katy a R
28.06.19,10:57
riešenie je myslím v § 32 z o DzP:)
zze/2003-595/32/12