wiwnss
28.06.19,09:47
neviem nájsť odpoveď na moju otázku, podal som žiadosť o pridelenie kódu pre VRP. Pokladnicu som ale doteraz nepoužíval, neprímam hotovosť, kedže nepredávam koncovému zákazníkovi a prijem ma iba zo zahraničia . Mam ale registrovaných viacej odborov a aj SHR, tak som radšej požiadal aj o VRP.
Stači ked budem mať ten kód aby som nemohol dostať pokutu, alebo musím s tym ešte niečo urobiť ? ako som čital pri VRP netreba robiť žiadne uzávierky.
seflera
28.06.19,12:39
Zo zákona o registračných pokladniciach nevyplývajú žiadne povinnosti pri nepoužití prideleného kódu VRP.
Ale ak si sa rozhodol ukončiť používanie, tak podľa §15a zákona č. 289/2008 Z.z., si povinný oznámiť ukončenie používania e-kasa klient...
Inými slovami, ak nemáš tržbu v hotovosti, nepotrebuješ kasu. Ak už máš pridelený kód VRP, nemusíš ho používať. Ale ak sa rozhodneš, že ho už nikdy nepoužiješ, tak to musíš do troch dní nahlásiť.
wiwnss
29.06.19,06:40
Ďakujem.