martanzmarsu
28.06.19,19:04
dobrý deň, používate digitálny bezdotykový teplomer na meranie telesnej teploty? ak áno, viete prosím odporučiť dobrý, presný a spoľahlivý model? potrebujem to pre malé dieťa.

mal som možnosť vyskúšať si v lekárni jeden model, ale bola to tragédia. spravil som si dobrých 20 meraní na sebe, na rovnakom mieste z rovnakej vzdialenosti a ukazovalo mi teploty v rozpätí cca od 35C do 37C... proste generátor náhodných čísel za drahé peniaze. magistra už tam bola zo mňa nervózna, vraj všetky bezdotykové teplomery merajú takto.

vopred ďakujem za vaše tipy.
MM
veronikasad
28.06.19,17:17
martanzmarsu
28.06.19,17:37
ďakujem. máš s tým osobnú skúsenosť, alebo inú referenciu?
veronikasad
28.06.19,17:44
s detským nie
buchač
28.06.19,18:00
spravil som si dobrých 20 meraní na sebe, na rovnakom mieste z rovnakej vzdialenosti
================
Na akom mieste ???
martanzmarsu
29.06.19,07:20
na sluchách, pár cm od tela. a aj merania po sebe boli veľmi rozdielne.
buchač
29.06.19,07:31
To sa snáď len na Marse takto meria....:D
allgreen
29.06.19,08:58
Máme microlife a merá podľa mňa dobre, ten majú v každej lekárni tak si možno skúšal práve ten. Výsledok vie ovplyvniť stav batérie, spôsob merania a pod. Viac sledujem či dieťaťu teplota stúpa alebo klesá takže nejaké desatinky ma netrápia.
ZuzanaA
01.07.19,04:49
Tiez som to riesila pred par rokmi, ked boli deti male. Znama (detska lekarka) mi doporucila Microlife (nechcem davat priamo linky, za akoze aby to nebola reklama, ale najdes ho podla znacky, taky modry je). No, aj sme ho kupili, vtedy stal este viac ako teraz, ale akoze, ziadny zazrak. V rodine sme vyskusali rozne znacky, ale ziadny digitalny bezdotykovy nemeria podla nasich skusenosti dobre. Zvykla som si pouzivat ortutovy (strazim si ho ako ako v hlave), ked boli male a nechceli spolupracovat, tak sme pomerali v spanku. Neskor pri vacsich detoch ortutovy stale a na porovnanie ten digitalny zazrak.... Rozdiely boli skoro stale. Pre pokoj svojej duse si nejaky kup.... Ale 100 pro ziadny nemera uplne presne :) Teda podla mojich skusenosti :)
martanzmarsu
02.07.19,20:08
nakoniec som upustil od mojej požiadavky na "bezdotykový", lebo v tomto prípade je to synonymum pre "nepresný" :D kúpil som radšej digitálny dotykový (Orava MT320) ktorý sa prikladá na čelo. po x meraniach na mne, manželke a oboch deťoch som s presnosťou spokojný. áno lietajú tam nejaké desatinky, ale nie sú to celé stupne ako pri bezdotykovom. teplomer zvláda aj meranie v uchu, ale to neriešim keďže tam treba dávať špeciálne násady a chorému nervóznemu dieťatku niečo strkať do uška je dosť ťažké a pre dieťa stresujúce.


ďakujem všetkým za ochotu a snahu pomôcť :)
felix1
02.07.19,21:09
Skúsenosti ? +/- autobus. Ak potrebuješ rýchlo a presne namerať teplotu, kúp niečo na tomto princípe: https://zarucene.sk/produkt/teplomer-s-cidlom/
Ak máš možnosť kúpiť niečo drahšie ( možno s lepšou presnosťou), ale s malým
( nešpicatým ) snímačom teploty. Dosiahneš rýchlejšie max. teplotu. Určite to bude spoľahlivejšie ako bezdotykový teplomer. Ten sa snáď oplatí len na orientačné meranie nad 500oC.
vicktor
03.07.19,06:26
"do akvária , kancelárie, mrazničky a chladničky" - ale otazka smerovala na meranie telesnej teploty.
Zdravotnici maju cosi ako pistolka, namieria na celo, stisnu spust a hotovo. :)
misoft
03.07.19,12:52
Asi mal na mysli: ponoriť sa do akvárka a potom merať.... :D:D:D
sthruskahe
06.09.19,05:32
Je síce po funuse, ale každá zdravotná sestra potvrdí, že elektrické teplomery sú pre lekárske účely nevhodné. Používajú ich, lebo ekológia a predpisy. A doma majú ortuťové :)