Dominicka366
02.07.19,08:13
Ak pracuje zamestnanec na dlhý/krátky pracovný týždeň čiže 11,5 hod - po,ut, pia, so, ne alebo 11,5 hod st, št, a počas jeho dovolenky je zastupovanie - ako vypočítať dovolenku - môžem stiahnuť 1,5 dňa - čiže 12 hod.? nakoľko uplatňujeme 40 hod týždenný pracovný fond a aj zastupujúci je v práci tých 12 hodín

Ďakujem.
avalik
02.07.19,08:17
§ 104

Ak dovolenku čerpá zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom na jednotlivé týždne alebo na obdobie celého kalendárneho roka (§ 87), patrí mu toľko pracovných dní dovolenky, koľko ich na jeho dovolenku pripadá v celoročnom priemere.
ivka70
02.07.19,10:05
Nie, nemas stiahnut 12 hodin, mas mu narok v dnoch prepocitat na jeho dlzku pracovneho dna. Potom 1 den cerpania dovolenky bude 11,5 hod.