rudolf.th
03.07.19,10:04
Jedna moja známa má kaviareň, ktorá má dobu prevádzky od 10:00 hod. do 17:00 hod. To by bolo v poriadku, ale stáva sa, že v čase letnej turistickej sezóny keď je viac návštevníkov, zatváraciu dobu nie je možné dodržať a zatvára sa o hodinu až o hodinu aj pol neskôr. Keďže k tomuto dochádza len sporadicky a nie pravidelne, zatváraciu dobu nemožno k tomu prispôsobiť. V prípade kontroly prevádzkovej doby môže byť uložená pokuta za svojvoľné predĺženie prevádzkovej doby aj keď je to z dôvodu vyhovieť zákazníkom?

Ďalšou mojou otázkou by bolo, že či je možné otvoriť prevádzku skôr, ako je to uvedené na vývesku na dverách, čiže napr. už o 9:00 hod. a začať s obsluhou zákazníkov o hodinu skôr. Majiteľka kaviarne tvrdí, že áno, lebo smerodatné je to, aby v stanovenú dobu bola otvorená, a ak otvorí skôr, tak to je už čiste jej vecou, a nikto jej za to nemôže nič vytýkať. Je tomu naozaj tak?

Za odpoveď vopred ďakujem.
marjankaj
03.07.19,08:08
No vyvetrať môžeš aj skôr. V smrade ti nikto sedieť nebude.
Mila123
03.07.19,08:10
ak ju nebrzdí napr. všeobecné záväzné nariadenie Mesta, či obce(to skôr brzdí nočné podniky) , tak áno môže
buchač
03.07.19,10:52
Či vetráš alebo robíš poriadok pri otvorených dverách ... vsio rovno = zásadne na hovno.
Pravidelne sa dostaneš do konfliktu so zákazníkom/mi...poniektorí sú až také hovadá, že by chceli meníčko o 10:00 a jedlo na objednávku 10 minút pred záverečnou. Proste ich nezaujíma nič...chce, vyžaduje, požaduje....a keď mu vyhovieš, tak ešte urve reklamáciu, že jedlo bolo na trt a s arogantným ksichtom odkráča.
No nezabiješ ???