papricka333
03.07.19,18:11
Chcela by som sa poradiť. Uvažujem komplet o zmene povolania. Pracovala som v školstve (nič čo je spoločné s účtovníctvom) chcem sa rekvalifikovať a pracovať ako účtovníčka. Možno časom samostatne. Mám 40r. Reálne?
(rada si prečítam o špecifikách tejto práce, čo očakávať, na čo sa pripraviť... O tlaku, termínoch, strese, práci s rôznymi ľuďmi, často nezodpovednými ... viem, rátam s tým :-) Prosím nevyjadrovať sa k práci v školstve, ku prázdninám a podobným mýtom ;-) kto nezažil, nepochopí.... ) Ďakujem vopred za konštruktívne postoje
avalik
03.07.19,17:51
nie je to problem, ak sa clovek nastavi na to, ze sa bude musiet sustavne vzdelavat

rekvalifikacny kurz ano - pred nim ale nastudovat zakon o uctovnictve, danove zakony, postupy uctovania,...

potom sa zamestnat u nejakeho uctovnika a zacat triedenim dokladov, zakladanim, neskor nahravanim a az potom uctovanie a danove priznania ... cca 3-5 rokov odporucam ako zamestnanec a az potom, ak si clovek trufa sa osamostatnit
papricka333
06.07.19,07:07
Vďaka :-)
Mila123
06.07.19,08:10
pracovala si v školstve, ako učiteľka? ktoré predmety si učila? na ZŠ? SŠ?
papricka333
17.07.19,06:19
ZŠ 1-4r. Čiže všetko :-)
Mila123
17.07.19,06:47
a moja sestra od 01072019 pracuje ako účtovníčka na ZŠ a podala si prihlášku na VŠ - pedagogika.....
ivka70
17.07.19,07:28
Otazka je, co si pod pracou uctovnicky predstavujes, ci vies urcite, ze je to to, co chces robit , alebo to beries len ako unik zo skolstva, ktore uz urcite nechces ... lebo k uctovnictvu treba trochu viac ako len to, ze je to uplne ine ako praca s detmi a v skole v zenskom kolektive.
Ja si myslim, ze na uctovnika treba mat aj povahu, najma ked to chces robit pre inych. A vacsinou sa v uctarnach ani tomu zenskemu kolektivu nevyhnes.
Ja sama by som uctovnika robit nemohla a uprimne obdivujem vsetkych, ktori to robia a robia to dobre.

Chcem tym povedat, ze na pracu, ktoru chces robit, treba mat aj spravnu motivaciu.
Motivacia " cokolvek ine len nie ucit" nie je motivaciou na to byt dobrym uctovnikom.
Da sa zacat aj vo vyssom veku, je to ale komplikovanejsie, lebo financna motivacia je uz uplne ina, kedze aj v skolstve uz po 15 rokoch praxe mas iny ako nastupny plat.
Len si to dobre premysli, aby si o 5 rokov neprisla s tym, ze cokolvek ine okrem uctovnictva :)
papricka333
24.07.19,12:07
Na druhej strane, ak je motivácia ostať v školstve zo strachu z neistoty a "nejako to do dôchodku doklepať" ...tiež nie je bohviečo
veronikasad
24.07.19,12:35
Skus si najst pocas letnych prázdnin nejaku, aj bezplatnu vypomoc v uctovnej firme, aby si mala aspon trochu šajnu o tom, do coho chces ísť. Az potom sa rozhodni. Pokial mas vo svojom okoli "priatela na telefon", zvladnut sa to da...
Mila123
24.07.19,13:57
Veronika, bezplatná výpomoc neexistuje (ibaže by to jej rodinný príslušník - blízka osoba bola szčo)
veronikasad
24.07.19,14:38
Suhlasim, musí byť aspon dohoda, na sposobe vyplaty odmeny sa da dohodnúť...
veronikasad
24.07.19,14:59
Uvazujes nad podnikanim v odbore uctovnictvo?