jakub458
06.07.19,15:21
Zdravím, potreboval by som pomocť a upresniť ako to na našom krasnom Slovensku je
Jedna sa o to, kupil som auto za účelom predaja, s byvalým majitelom mam kupno-predajnú zmluvu, v TP je jeho meno, ja auto na seba neprihlasujem a dalej predavam
Auto putuje do CZ, je vobec možne alebo aky je postup ak nieje platná STK a EK a v TP je meno predošlého majitela, auto sa predáva zo splnomocnením od povodneho majitela na všetky úkony spojene s prepisom
Je potrebné mať vyvozovu Kontrolu Originality? Prípadne čo všetko sa tam kontroluje? Auto je totiž veterán a brzdy na tom niesu najlepšie
Za akykolvek postreh či radu budem rad
Ďakujem
Žabinka
06.07.19,14:24
a priamo u zdroja si pozeral?
https://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-do-zahranicia
ak je neplatná STK a EK, je lepšia voľba č. 2, a vozidlo previezť na vozíku..
jakub458
06.07.19,18:25
Ano pozzeral som to, mna ale zaujima ci je nasledovne novy maijet schopný prihlasiť auto v CZ kedze nema stk ani ek, a tiež ci je potrebne mať KO pri odhlasovani auta
Žabinka
06.07.19,19:30
asi si to nepozeral dosť pozorne, preto ti to tu prilepím a upozorňujem na posledný bod:
Pri odhlásení vozidla do cudziny je držiteľ vozidla povinný preukázať svoju totožnosť a predložiť:
-vyplnenú žiadosť s údajmi nového držiteľa a vlastníka,
-osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
-tabuľky s evidenčným číslom; ak bola tabuľka s evidenčným číslom stratená alebo odcudzená, čestné vyhlásenie o strate alebo odcudzení TEČ, alebo doklad o oznámení takejto udalosti na útvare PZ
-splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
-v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne osvedčený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
-potvrdenie o uzatvorení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
-odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom hodnotenia "spôsobilé" alebo "dočasne spôsobilé" nie starší ako 15 dní, ak sú údaje na identifikátoroch vozidla čitateľné a bezpečne určiteľné

a čo sa týka STK a EK.. tak isto ako pri prihlásení vozidla z EU na Slovensku, aj v Čechách platí rovnaký postup, pokiaľ dovezené vozidlo nemá platnú STK a EK, musí ju absolvovať pred prihlásením na české ŠPZ..
https://www.povinne-ruceni.com/clanky/prihlaseni-ojeteho-auta-z-dovozu/