Trewor
06.07.19,15:48
Ahojte. Pred pár mesiacmi ma zničoho nič pichlo v prstoch na nohe akoby som stúpil na klinec. Chodiť som chodil normálne, ale každým dňom som pociťoval, že mi prsty na nohe tuhnú, neskôr som si nohu už necítil a nedalo sa mi na ňu šliapať. Šiel som k ortopédovi a ten mi to označil ako únavovú zlomeninu. (ukázal mi aj snímok) Doporučil ortopedickú obuv, ktorú mám v bežnej výbave, pretože mám ploché nohy.
Zostal som PN a vyliečil si to. (barle, maste, biomin-vápnik)

Ale, pred pár dňami sa mi stalo niečo podobné. Stál som na mieste, urobil som krok vpred a pichlo ma akoby som zasa stúpil na klinec. Lenže na inom mieste pri prstoch. Tak som si sadol, vyzul topánku a pomasíroval si nohu. Bolo to lepšie a počas dňa som na to aj zabudol. Lenže dnes ráno som vstal a prsty na tej nohe mám mierne ztuhnuté. Dal som si flektorovú masť okolo prstov, žial neviem si nahmatať presne miesto kde ma to bolí, ale je to asi pri palci. Práve v tejto chvíli ma to miesto páli, cítim ho aj pri chôdzi. Mám vážne obavy, že to bude zase únavová zlomenina, Ale nechcem ešte malovať čerta na stenu.

Pred desiatimi rokmi som mal na tejto nohe trombózu a pred asi polrokom roztrhnutú šlachu. Je to prekliata noha. Myslím, že na nej mam i spadnutú klenbu. Možno tam je ten kameň úrazu. Žial, celý život nosím ortopedickú obuv i vložky a predsa rokmi sa objavujú nové a nové problémy stým spojené.

Ide o to, že už toho začínam mať tak akurát dosť. Normálne fungujem doma i v práci a chcel by som i naďalej, veď budem mať ešte len 30, avšak každú chvílu mi niečo je a potom sa nemôžem skoro ani hýbať. Po tej prvej zlomenine, som si povedal, že asi to moc preháňam s pohybom (hlavne v práci), tak som sa začal viac šetriť, avšak cítim v kostiach, že sa mi to stalo opäť a nič sa šetrením nezmenilo. Asi sa na vec pozerám z menšej perspektívy a problém bude oveľa hlbší. V mojej práci musia byť zo mňa na prášky. Sezónné choroby (nádcha, prechladnutie) trpím v práci. Je mi už trapné, byť stále PN a nič nezarobiť. Výlučné sedavú prácu odmietam, potrebujem dynamiku. Chcem pracovať a i pracujem i keď to niekedy bolí.

Preto by som si rád vypočul niekoho názor, čo si o tom celom myslíte?
Máte nejaké rady?
misoft
06.07.19,15:09
Akú chceš radu? Raz sa ti to stalo a čo z toho vzišlo? Tak pouvažuj - buď mastiť a dúfať, že to nič, alebo švihať k lekárovi!
Terezia13
06.07.19,19:02
na internete je toho dosť popísané
https://rungo.hnonline.sk/zdravie/1797533-unavova-zlomenina-co-je-pricinou-a-ako-jej-predchadzat
a mnoho ďalších, ale jedine lekár môže upresniť a usmerniť, ako ďalej
Trewor
06.07.19,21:06
No to je mi jasné,,,,