wodnicek
07.07.19,18:22
ahojte fakt potrebujem od vas pomoc...mama staru kamenu studnu asi 9m hlboku nikdy nebol problem s vodou posledne dva roky ale bohuzial problem mame...sme v strede dediny vsetci cerpaju vodu a tym padom ju nemame...pregooglil som internet a zistil som ze kamenna studna sa prehlbovat neda...lenze ja s a s rym nechcem zmierit a hlafam riesenie...co s tym robit nemame velky pozemok takze dalsia studna neprichadza do uvahy idealbe by bolo ak by nietko vedel vrtat v studi...ak niekoho poznate prosim o kontakt rad by som tam navrtal aspon 10m v priemere 30cm...ak mate ine pouzitelne napady prosim poradte. dakujem velmi pekne!
buchač
07.07.19,17:33
....pregooglil som internet a zistil som ze kamenna studna sa prehlbovat neda...
==================
Zle si pregoglil....
Všetko sa dá, len treba chcieť a aj vedieť.
Oliwa
07.07.19,19:11
wodnicek
07.07.19,19:26
no veru nie som nomylne preto vas ziadam o pomoc...budrm rad a vdacny ak mi poradite...
wodnicek
07.07.19,19:29
no ale o kamennej studi tam nie je ani slovo...ja nemam skruze mam steny oblozene kamenom a na spodu studnr je s najvacsou pravdepodobnostou velky kamen ako zaklad cistil som to takze viem ze tam nie je ani dreveny kriz ani viacuholnik...problem je ze ak by sa v tejto studni kopalo a porusil by sa zakladovy kameno pravdepodobne sa zvalia steny...preto ma napadlo vybrtat v tej studni vrt hlbsie...ale privitam kaekolvek riesenie alebo kontakt na cloveka co to vie vyriesit...
buchač
07.07.19,19:57
wodnicek (Dnes 21:29) no ale o kamennej studi tam nie je ani slovo...ja nemam skruze mam steny oblozene kamenom
==================
Ten istý link som pozeral aj ja.

No ja neviem, to zlé googlenie by som ešte aj chápal.
No nejak mi hlava neberie, že si nevieš otvoriť tie fotky pozrieť si ich podrobnejšie.

Konkrétnejšie ide o toto..." Foto dokumentácia opravy - prestavby starej kamennej studne a jej prehĺbenie."
No obr. 2 a 14 je jasne vidno, že je to studňa z kameňa...
Ako je tam spomenuté, ide o PRESTAVBU...čiže kamene boli odstránené a nahradené skružami.
Terezia13
07.07.19,20:08
možno by ju na začiatok stačilo vyčistiť od bahna, nejaký ten nános tam už bude, po vyčistení by sa mohli stoky obnoviť, voda ide vždy tam, kde jej je ľahšie tiecť
sito
08.07.19,00:14
wodnicek, podvodníček, hajzlík ... :D minerálku si kúp a kúp sa v priľahlom potoku, rieke, veľtoku, či v morí do ktorého sa veľtok, rieka, potok vnorí?

Tie kamene? Omar kopal, kameňmi obkladal ...

Skruža? :D
kopretinka
08.07.19,10:15
Prečo mu nadávaš do podvodníkov?